• |
ide | kryesore

Detyroi një vajzë që të drogohej dhe shiti drogë me të, arrestohet i riu në Tiranë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditPolicia ka vënë në pranga një 29-vjeçar i cili rezulton të jetë i dënuar me 5 vjet burgim.

Arbis Shima në vitin 2020 nxiti një grua për të përdorur lëndë narkotike, si dhe shiti në bashkëpunim me të tjerë sasi të këtyre lëndëve.

29-vjeçari është dënuar me 5 vjet burgim, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Nxitja për përdorimin e drogës”, pasi në vitin 2020, në bashkëpunim me shtetas të tjerë ka nxitur një shtetase, për të përdorur lëndë narkotike, si dhe ka qenë i implikuar në veprimtaritë kriminale të prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike.

Shima iu dorëzua Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve, për kryerjen e veprimeve të mëtejshme procedurale.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *