• |
ide | kryesore

Veliaj: Nuk dal në debat me Këlliçin, le të vijë Berisha

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
VeliajKandidati i Partisë Socialiste për bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj thotë se nuk ka frikë nga debatet, por e shmang një përballje në TV me Belind Këlliçin. Në fjalën e tij gjatë emisionit “Opinion”, Erion Veliaj ka refuzuar të ketë një debat televizive me rivalin tij të koalicionit “Bashkë Fitojmë” Belind Këlliçi, por shtoi se nuk e ka problem që të përballet me Sali Berishën, duke theksuar edhe njëherë faktin që ai është shpallur “Non Grata” nga SHBA.

“Unë nuk kam asnjë frikë të dalë në debat me askënd edhe me ata që janë drejtues të koalicionit, Berishën dhe Metën. Në fazën që Berisha ka ikur nga fushata e Tiranës edhe Meta ka ikur, unë nuk bëj dot debat. Nuk kam hezituar asnjë debat. Nuk është fare frikë. Kjo fushatë është një “make up” për Berishën. Populli më pro amerikan ka një non grata.

Për sa kohë që ne kemi një raport me SHBA dhe përsa kohë që Berisha ka një vulë që flliq dhe forcën që përfaqëson. Ne sot kemi një koalicion pa emër e dhe pa fytyrë, tani unë të bëj një debat me gjuhën e shenjave. Debati me gishta nuk bëj dot që nuk nxjerrin as fytyrën. Nëse Berisha është lideri, bujrum le të vij kur të duash le të bëj debat. Por nuk pranojmë çdo surrogato që ka zgjedhur ai për të pastruar fytyrën,” – tha Veliaj. ©LAPSI.al14 Comments

 1. Ky do debat me Berishen se medemek jane te nje niveli. O lali rrena , Berisha luan ne

  Chamions League dhe jo me te kategorise se dyte si puna jote.

 2. Ja ca kurvash jane, qe kane frike debatin. Po ti sikur ke tere ato “arritje” mer bythqir, dil dhe perballu me Kellicin dhe beja rrup sup meqe je me i miri. Ti duhet te dalesh ne debat mer kurve me kedo qe garon per kryebashkiak sepse e keni detyrim ndaj zgjedhesve qe ata pastaj te vendosin. Nje njeri qe ka frike debatin dhe voten nuk meriton te jete e te rrije asnje dite si perfaqesues i popullit.

 3. PER CFAR E DO BERISHEN KY HAJDUT, ZGJEDHJET JANE BASHKIAKE E JO PARTIAKE PARLAMENTARE. PO KUSH ESHTE KY IDIOT QE BEN KETE OFERTE, NJI ALABAK PA BOSHT KURRIZI POLITIK QE NGJASO PAKSA ME SHEFIN E TIJ KMNE LLAFOLLOGJINE, APO ANALOGJITE E TYMNAJES, FOL, FOL SE DICKA DO NGELET, KETE BEJNE KETA NE BALLAFAQIME,, E KANE STRATEGJI. KET LALIN E KERKON NE BALLAFAQIM RIVALI, NE CDO DITE PO IA KERKON NJI BALLAFAQIM, PERSE NUK PRANON RRIVALIN POR PROPOZON PER BERISHEN. KETU KA DICKA TJETER, E PARA, LALI ERI PO E SHEH CDO DITE SE RIVALI I TIJ I PDse,KELLICI, KA NJE PROGRAM EKONOMIK E ZHVILLIMI TE TIRANES SHUME HERE ME TE MIRE E KOHOR SE KY HAJDUT, PLUSKELLICI KA DOKUMENTE TE PA TJETERSUESHME PER ABUZIMET MONSTRUOZE ME FONDET E ABUZIMET SHTETRORE QE E,VELIA KA BERE NE BASHKI ME BASHKEPUNTORET E TIJ,PRANDAJ I SHMANGET DEBATIT ME Z, KELLICI, DO ISH E MIRE DHE PASQYRE DEBATI NE MES BERISHES E RAMES, ME KETE PO, TE HIDHEN, FTESEN E KA NE TAVOLINE, BERISHA IA KA HEDHUR DOREZEN, NE KANE BYTHE TE BALLAFAQOHEN, NDRYSHE STANI QEVERITAR LEHES, VETEM ME TREMBJE,BLERJE, MASHTRIME, E SISTEME TE PUSHTUARA SI PUSHTUES, I FITO ZGJEDHJET, POR DEMOKRACI NUKDO KETE ME DERI SA PUSHTUESIT TE SHPORREN, KJO NJI DITE VJEN KUR POPULLI NUK KA CHUMBET,

 4. Na cane b… me fjalen “ nongrata” . 90% e shqiptarevet jane nongrata for USA. Le ta provojne te marrin vije amerikane.Ky eshte kuptimi i nongrates per te gjithe ata qe e perseritin si papagaj.

 5. Veliaj nuk është se nuk do me Këlliçin por s’ka asnjë argument për t’u përballuar. Dhe kështu duke menduar e punuar për t’u bërë kryetar i PS kërkon Berishën për të ngritur vlerat dhe për t’i dhënë sinjal Ramës që të hapë krahun.Dhe sigurisht e di që është e pamundur sepse Berisha don Ramën në përballje si kryetarë partish.

 6. Lali Eri edhe ku mbjell peme dergon kaseta te gateshme ne televizione e jo me te beje débat me Berishen.
  Ka mbetur tek metoda eOJQ-se “Mjaft” dhe Partise “G’99” qe u tret si kripa ne uje…

  Turp qe PS biresoi nje tufe sorrash te formuar per mashtrimin e se majtes shqiptare.

 7. SOROSI,,,,ATA JANE SOT NE PUSHTET,E NE FAMILJET E TYRE. SHIHINI, DALIN DHE ME INICIALET E LUFTES SE BABALLAREVE,,,,V,,,,F,,,,L,,P, JA PRA TA DINI SE SA E VERTETE E KOHORE ESHTE THENIJA,,,,, VDIQ, VDIQ, PO LITARIN E KA LENE MBI VARR. PRA KY SEKT QEVERIRAR, PUSHTETAR VJEN NGA RRACA E KURVIT, E SI RRJEDHIM, KETA JANE BIJE KURVI.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *