• |
ide | kryesore

Jenna Ortega, pjesë e vazhdimit të “Beetlejuice”

Paparazzi, SliderWarner Bros ka njoftuar se filmi i shumëpritur “Beetlejuice 2”, me Jenna Ortega, do të dalë në kinema vitin e ardhshëm.

Sipas Variety, Warner Bros tha se vazhdimi i “Beetlejuice”do të rikthehet në kinema më 6 shtator 2024. “Beetlejuice 2” do të shohë rikthimin e Michael Keaton si poltergeist titullar, së bashku me Winona Ryder duke përsëritur rolin e saj si Lydia Deetz.

Ndërsa komploti mbetet i mbuluar me mister, është zbuluar se kastit do t’i bashkohen Justin Theroux dhe Jenna Ortega, e njohur për rolin e saj si Wednesday Addams në serialin horror të Netflix-it “Wednesday”. Ortega do të luajë fëmijën e personazhit të Ryder. Prodhimi do të nisë më 10 maj në Londër nën Plan B Productions, të udhëhequr nga askush tjetër përveç Brad Pitt. Skenari u shkrua nga Alfred Gough dhe Miles Millar, të cilët punuan me Tim Burton në “Wednesday”.

Sipas MovieWeb, përpjekjet për të sjellë një vazhdim të komedisë së dashur të Tim Burton “Beetlejuice” kanë vazhduar që nga publikimi i filmit në vitin 1988.Një nga idetë më të hershme të vazhdimit të Burton ishte për një film të quajtur “Beetlejuice Goes Hawaiian” në vitin 1990. Vazhdimi i propozuar do ta kishte çuar personazhin titullar dhe miqtë e tij në brigjet me diell të Havait, por ideja përfundimisht dështoi.

Me kalimin e viteve, thashethemet dhe raportet janë shfaqur për statusin e “Beetlejuice 2”, por ende nuk ka parë dritën e ditës. Në vitin 2011, skenaristi Seth Grahame-Smith u punësua për të shkruar skenarin, duke e sjellë vazhdimin një hap më afër realitetit.Megjithatë, ai version i skenarit nuk arriti kurrë në prodhim, dhe Grahame-Smith ka zbuluar që atëherë se ai nuk ishte në gjendje të shkruante skenarin e saktë që kërkonin Burton dhe ekipi i prodhimit.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *