• |
ide | kryesore

Monica Belluci, pjesë e “Beetlejuice 2”

Paparazzi, SliderMonica Bellucci dhe Tim Burton janë duke u bashkuar për një nga vazhdimet më të zhurmshme të Hollywoodit.

Të enjten, The Hollywood Reporter raportoi se Bellucci, është ndër anëtarët e rinj të kastit në vazhdimin e regjisorit Burton’s Beetlejuice, të cilin PEOPLE konfirmuan të martën se do të shfaqet në kinema më 6 shtator 2024. Detajet e komplotit për filmin e ardhshëm mbeten të panjohura, por mes një numri të madh raportesh për casting ditët e fundit, media raportoi se Monica do të luajë gruan e Beetlejuice. Michael Keaton pritet të riprodhojë edhe rolin e tij titullar nga klasikja e vitit 1988 në film.

Lajmi vjen pas raportimeve të shumta në mars se Jenna Ortega është në bisedime për të luajtur në vazhdimin e Warner Bros si vajza e Lydia e Winona Ryder, një nga personazhet kryesore në origjinal.  Justin Theroux do t’i bashkohet Bellucci dhe Ortega si të sapoardhur në kastin e vazhdimit së bashku me Willem Dafoe, i cili pritet të luajë një oficer të zbatimit të ligjit në jetën e përtejme, raportoi gazeta

Vazhdimi, i cili është përfolur të jetë në punë për të paktën një dekadë, thuhet se përmban një skenar të shkruar nga krijuesit e Wednesday, Alfred Gough dhe Miles Millar. Dyshja kanë bashkëpunuar më parë me Burton në serialin hit të Netflix; regjisori Edward Scissorhands drejtoi katër episodet e tij të para. Në filmin origjinal  Beetlejuice luajti Alec Baldwin, Geena Davis, Catherine O’Hara, Jeffrey Jones, Glenn Shadix dhe Keaton, shpirti i errët i të cilëve ndihmon një çift të vdekur së fundmi të dëbojë një familje të padurueshme që zhvendoset në shtëpinë e tyre./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *