• |
ide | kryesore

Enkelejd Alibeaj ikën edhe si kryetar i grupit parlamentar të PD-së

Arkiva, Lajme, Të funditPërveçse nga drejtimi i Partisë Demokratike të vulës, Enkelejd Alibeaj ka dhënë dorëheqjen edhe si kryetar i grupit parlamentar të Partisë Demokratike në parlament. Vendimi vjen pasi një pjesë e mirë e deputetëve që e mbështesnin gjatë fushatës së 14 Majit punuan për kandidatët e koalicionit “Bashkë fitojmë”, ndërsa pjesa tjetër nuk u angazhua për të mbështetur kandidatët e PD së Alibeajt.

Me largimin e Alibeajt nga grupi parlamentar, pritet që të zhbllokohet edhe ngërçi i deputetëve të opozitës në kuvend, të cilët nuk arrijnë të flasin apo të vënë në zbatim nisma ligjore për shkak se mazhoranca ka shfrytëzuar deri tani ndarjen e PD-së.14 Comments

  1. Pee mos e japi doreheqjen tani ai, i moren 1 milion euro dje keta dje kot e me kot. Pjestim per 3 a 4, ne rregull jane keta te vules. Tani e mbyllin fare partinë se sdo kene me rezultat si ai i 2021

   1. Jam shumë dakort me ty18:21
    Të iki të shporret po keta njëlloj janë të gjithe
    Ai tjetri në Shkodër i jep tender
    nipit të Sadri ABAZIT.1,3 milion.€.
    Si jwpte dot ndonjë demokrati ai apo
    I kanë demokratët ushtare të gatshëm vetëm për votat

 1. Po si nuk pate pak turp o i mjerë që gjoja përfaqëson dhe te persekutuari. Mjer femijet e juaj nga cfar prindërish pa karakter kan dal

 2. Fundi qesharak i kukullës 2, Alibeaj pas Bashës, në PD e vulës…

  E hoqën ata që e emëruan, se për Ramën me kaq shumë pushtet, PD e vulës është opozitë luksi që nuk i nxjerr asnjë problem dhe ia zbukuron “pluralizmin”.

 3. Mirë që iku po mos ka hile nga mbrapa. Vjen Brava me sa duket. Misioni i tyre për shkatërrimin e PD do vazhdojë sepse Rama i ka në xhep dhe i drejton si të dojë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *