• |
ide | kryesore

E pabesueshme te Tolouse: Nicolaisen i ka borxh shokëve e këta nuk duan të luajnë deri sa ai t’i paguajë

-Instant, Sport
NicolaisenToulouse e gjen veten duke u përballur me një situatë shumë delikate në dhomën e zhveshjes. Pikërisht kështu, sepse skuadra kërcënoi se do të bojkotonte ndeshjet nëse Nicolaisen nuk i shlyente borxhet e tij. Skuadra franceze, e menaxhuar nga fondi RedBird (i njëjtë me Milan), është në një situatë të komplikuar. Nuk ka të bëjë me renditjen apo performancën. Skuadra ka fituar Coupe de France dhe është komode në mes të tabelës në kampionat.

Problemi është në dhomat e zhveshjes. Danezi Rasmus Nicolaisen ka marrë shumë borxhe nga shokët e tij të skuadrës, për shkak të basteve. E tani ata nuk duan të luajnë derisa t’u kthehen paratë.

PAGESA PARADHËNIE PËR TË PAGUAR BORXHET

Sipas L’Equipe, danezi duhet t’i japë 50,000 euro Onaiëu dhe 10,000 për Birmanevich. Edhe pse presidenti i klubit Comolli i ka avancuar rrogën lojtarit për t’a ndihmuar të shlyejë borxhet, në dhomat e zhveshjes vazhdon tensioni.

Nicolaisen është një përsëritës në këtë fushë. Danezi është përballur më parë me gjoba te Portsmouth në Angli për baste në 53 ndeshje. Megjithatë, futbollisti nuk është pezulluar, të paktën për momentin. Ndryshe nga shoku i tij i skuadrës Aboukhlal, i akuzuar për komente mizogjene ndaj nënkryetares së Bashkisë së Toulouse. Marokeni nuk iu bashkua edhe fushatës kundër homofobisë.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *