• |
ide | kryesore

Meghan dhe Harry, një film për jetën në pallatin mbretëror

Paparazzi, Slider


Meghan Markle dhe Princi Harry thuhet se po planifikojnë një film të ri  mbi atë që ndodh brenda pallatit.

Sipërmarrja e tyre e re thuhet se u frymëzua pasi Netflix zbuloi se po krijonte një film artistik për intervistën famëkeqe të Princit Andrew në BBC me gazetaren Emily Maitlis. Filmi i gjigantit të transmetimit – i titulluar Scoop – do të luajë Rufus Sewell si Duka i York-ut dhe Gillian Anderson si Emily, ndërsa Billie Piper dhe Keeley Hawes janë gjithashtu pjesë e kastit.

Një burim thotë se Meghan dhe Harry duhet të “presin dhe të shohin” fillimisht se si është pritja për këtë film të ri, por mendojnë se kanë një “histori të madhe për të treguar për atë që ndodh në Pallat”. “Ka shumë nuanca nga historia e tyre që ata mendojnë se mungojnë ende pas dokumentarit dhe librit të Harry-t”, thotë një burim për revistën Closer. Burimi thotë se çifti ishte “qartësisht i lumtur” me pagën e tyre nga Netflix për dokumentarin dhe janë “të prirur” të punojnë përsëri me gjigantin e transmetimit.

Burimi shtoi: “Nuk ka dyshim se ata do të merrnin një pagë të bukur për të, gjë që është jashtëzakonisht joshëse. Meghan me të vërtetë po shtyn që kjo të ndodhë, ndërsa Harry dëshiron ta trajtojë më me kujdes – por ekipi i tyre është duke folur për shumën që do të dëshironin për të drejtat e historisë së tyre.”

Kjo vjen pasi Duka dhe Dukesha lëshuan një deklaratë javën e kaluar duke thënë se ata ishin të përfshirë në një “ndjekje pothuajse katastrofike “, që përfshinte makinën  e tyre dhe paparacët amerikanë. Çifti po udhëtonin në qytet me mamanë e Meghan, Doria Ragland, pasi morën pjesë në ngjarjen gala të Fondacionit të 50-vjetorit të Grave./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *