• |
ide | kryesore

Raketa ruse ekzekuton dy persona në rajonin e Kharkiv

Lajme, PlanetDy persona kanë humbur jetën si pasojë e sulmeve ruse në Ukrainë. Guvernatori rajonal i Kharkiv, Oleh Sinekhubov, përmes një postimi në rrjetet sociale shkruante se  si pasojë e raketave ruse kanë humbur jetën 4 persona, më pas ai sqaroi se kishin humbur jetën dy vullnetarë  një 42-vjeçar dhe një 53-vjeçar.

Ndërkohë vjeshtën e kaluar, Ukraina çliroi disa fshatra dhe qytete në rajonin e Kharkiv, por që atëherë ushtria ruse ka bombarduar vazhdimisht zonën, duke shkatërruar infrastrukturën dhe plagosur ose vrarë disa banorë.1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *