• |
ide | kryesore

William dhe Harry nderojnë Princeshë Diana-n

Paparazzi, SliderPrinci William dhe Princi Harry lanë mënjanë debatet për të nderuar nënën e tyre të ndjerë, Princeshën Diana, në ceremoninë e ndarjes së çmimeve Diana 2023 të premten.

Vëllezërit dërguan video mesazhe të veçanta që u luajtën në këtë ngjarje për të prezantuar çmimin Diana, i cili feston të rinjtë që po bëjnë ndryshime pozitive në botë. William, u shfaq në fillim të ceremonisë dhe u prezantua nga ish-fituesja e çmimit Diana Legacy, Hannah Hodgson.

Princi i Uellsit e lavdëroi atë dhe të tjerët për “sfidat që kanë kapërcyer”, duke vënë në dukje se “ajo që i bashkon është guximi, dhembshuria dhe një përkushtim  për të përmirësuar jetën e të tjerëve”. “Sot, ne njohim fuqinë e të gjithë të rinjve – fuqinë për të sfiduar, për t’u përballur me padrejtësinë dhe për të frymëzuar ndryshime domethënëse,” shtoi ai.

Ndërkohë, klipi i Harrit u luajt në mes të ceremonisë gati një orëshe. “Ndërsa bashkohemi, më kujtohet besimi i thellë që nëna ime kishte në fuqinë transformuese të të rinjve,” tha Duka i Sussex. “Ajo njohu aftësinë e tyre unike  për të nxitur një shoqëri më gjithëpërfshirëse dhe më të dhembshur.”

Ai vazhdoi, “Trashëgimia e saj vazhdon të frymëzojë dhe të shërbejë si shembull se si të lundrojmë në kompleksitetin e botës sonë sot. Shumë nga sfidat e shumta me të cilat përballemi prekin në mënyrë disproporcionale të rinjtë dhe, natyrisht, të ardhmen e tyre.”/Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *