• |
ide | kryesore

Dhuna barbare/ Rrahman Rraja lë mandatin e deputetit të PS

Lajme, Të fundit
RrajaDeputeti i PS, Rrahman Rraja ka dhënë dorëheqjen pas dhunës së Fisit Rraja për guroren.

Ky vendim erdhi pas konfliktit që ndodhi dy ditë më parë në aksin Fushë-Krujë Thumanë ku anëtarë të fisit Rraja dhunuan në mënyrë brutale dy persona nga fisi Maja.

Deklaratë për media e deputetit të Partisë Socialiste, Rrahman Rraja:

Nuk kam fjale per ta shprehur sikletin karshi te gjithe atyre qe me kane besuar gjithe keto vite. Fatkeqesisht une deshtova si prind dhe ndjehem i turperuar publikisht nga femija im. Ju kerkoj ndjese shokeve dhe kolegeve te grupit parlamentar dhe deklaroj dorezimin e mandatit te deputetit dhe terheqjen time nga jeta politike. Ju kerkoj ndjese atyre qe me kane dhene voten prej vitit 2000 si kryetar komune dhe prej 2 mandatesh si deputet. Ju kerkoj ndjese viktimave te asaj dhune turperuese per familjen time. I bej thirrje djalit tim te dorezohet para drejtesise. Zoti me dhente force qe ta perballoj kete dhimbje te madhe dhe jete qe ta shlyej kete turp qe me la mbi shpatulla si gur im bir. Ne fund mirenjohje dhe ndjese edhe kryetarit te partise dhe kryeministrit, i cili nuk me kishte asnje borxh per kete shqetesim kaq te madh publik qe i shkaktova.25 Comments

 1. Duket qe eshte dora e Rames ose e Fuges ne te gjitha keto doreheqjet e detyruara nga Rama. Marveshja eshte terhiqu nga deputetlleku, mbaj guroren dhe dorezo djalin tia hedhi me 1 vit burg.

 2. Ia dha duart partia. Edhe ketij si gjicit i vjen keq qe i doli video. Rendesi ka qe i kerkoi ndjese partise dhe enverit se ata se dini c’kishin vene deputet.

 3. O nuk ke faj ti jooo,Fajet i ka ai palloshi i gjate qe te ka vendosur ty te kandidosh per deputet perfshi dhe ata qe te kan dhene voten ty.Ky popull dru don, se sa me shume ti japesh dru aq me shume te don.Pastaj ikin drejt evropes njerezit se edhe vet ju zgjedhin edhe ankohen .Ska gje se do zgjidhesh prape deputet mbas 2 vitesh kur jan zgjedhjet e ardhshme.Deri atehere pastrohesh nga mekatet dhe njerezit do i marri malli per ty.

  1. Dha doreheqjen se kish frike nga hetimi i ndonje komisioni parlamentar, apo skapi i reformes ne drejtesi qe do ishte i detyruar te hapte ndonje hetim penal dhe pasuror

 4. Ky zoteria duhet ta kishte bere heret kete veprim qe beri tani,duhet te ishte dorehequr qe kur I biri I tij kriminel keqtrajtoi ate vajzen ku officeri I policise Z Nuho e denoncoi ate keqtrajtim macabre, por ishte Taulant Palla qe manipuloi faktet sa e detyruan oficerin te largohej dhe te kerkonte azil politik! Skandalet e ketyre mavijeve te rilindjes nuk kane te sosur ,keshtu I ndodhi edhe kriminelit te Luiza Xhuvanit ,por duhet te vriteshin 4 njerez te pafajshem qe ajo te largohesh nga politika,megjitheate me mire von se kurre!

 5. O ju qifsha rracen e ndyre ty me gjithe fis e me gjithe parti. Cete halesh me gjithe kryehalen ne krye. Frikacake muti, dilni atje 10 vete kunder 2. Te armatos te gjithe. Trima ju ee. Hajde se nji nga nji do ju qihen robt. Do hani dhé. Gjithe partia e ka vu para kte popull me shkop beisbolli ne dore e me leke i jep nje cope buke. E keni mbjelle mjerimin e dhunen, po dhuna dhune sjell. Kunder do ju kthehet nje dite. Shkopi kokes e bythes ka me ju ardhe. Kerkon faljes kryeminstrit ti. Se atij i ke borxh eshte e qarte. Po ai ka nje borxh me te madh se ti. E e ka me te gjithe, per te gjithe ato si puna jote qe ja ka ndersy ne kurriz ketij populli.

  1. Dorëheqje e shtyrë.Dhe pa pikë turpi i kërkon falje rilindasve dhe kryerilindasit Rama.Ti kërkoje falje atyre të dhunuarve në mënyrë shtazarake nga yt bir dhe vëllezërit e tu.Tani që ju shiti kumandari gjeni vrimë të futeni se keni për të larë shumë borxhe.

  1. Një fytyrë krimineli , baba i djalit dhe vëllezërve kriminela , i cili nuk mund të shkoj në të pakthyerën pa falenderuar kryekriminelin e partisë rilind-krimit , çetës së banditëve kriminel hajdut , të cilët e shndërruan Shqipërin në drogë krim e varreza .

 6. o SPLITZ, o japrak.
  po kaq palla jeni ju patronazhistet.
  Enveri dhe partia, kur ju mbarun armiqt filloi e smbaroi me te vetet.
  Lahuni e rruhuni e ta pa ju vjen rradha.
  i hakrrehehesh miletit a thu se e kan zgjedh vertet ata rrahjen

  1. Nuk jam patronazhist o kurve.Ta ha mamin ne vesh ty dhe ja pshurri surratin dhe atij dy metroshit te Surrelit.Lexo mire mesazhet o qorr

 7. Humbje e madhe per rilindjen. O rrace e pjerdhur. Kur skishte video e detyruat ate fakiren te lepij aty ku peshtyu. Rrace qelbesirash.

 8. Mos????? Oratori me i mire i parlamentit hoqi dore per kaq pak gje…Ba bah bah çna gjeti, kur ligjeronte rrahmani degjonte tere dheu yne ,ky fshatar pa goje qe sfoli asnjehere gangsterr si i zoti pallosh komplet.Yt andej rrace e qelbur ketyre as komunista nuk ju thua dot , jeta jane rrace bythqirash e plerash qe nuk riciklohen.

 9. Ish-Presidenti Amerikan z. Bill Clinton do mbaje me krenari foton krah ish-depudetit Rrahja

  ne sheshin para Kryeministrise. Nuk e di a jane konsultuar keta rilindasit me z.Clinton per kete

  doreheqje.

 10. Rrahman Rraja lë mandatin e deputetit të PS ?
  Bythe e plasur ! Nje kriminel , nje hajdut e mbi te gjitha nje superinjorant me pak .

 11. Ju dhjefsha burrnine Fushkrujsave!
  Nji kope qenjsh kunder 2 vetave.
  KUR NUK KA LIGJ SHTETI. KA KANUNE MALSIE!!!

 12. Nje bandit me pak, por PS eshte plot me te tille.

  Kete personazhe duhet te nxjerr non grata amerika jo te meret me gruan e Berishes nje doktoresh e nderuar.

 13. Fjalim i bukur. E pashpjegueshme pse ska fol nje here ne kuvend kur e paska dhunti. Nejse gjest i bukur doreheqja.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *