• |
ide | kryesore

Gigi Hadid arrestohet për posedim lëndësh narkotike

Paparazzi, Slider
Gigi HadidGigi Hadid dhe shoqja e saj, Leah McCarthy, u arrestuan dhe më pas u liruan në Ishujt Kajman pasi zyrtarët e doganës gjetën marihuanë në zotërim të tyre.

“Gigi po udhëtonte me marihuanë të blerë legalisht në qytetin e Nju Jorkut me një licencë mjekësore. Gjithashtu ka qenë e ligjshme për përdorim mjekësor në Grand Cayman që nga viti 2017. Ajo u lirua dhe shijoi pjesën tjetër të kohës në ishull,”  tha përfaqësuesi i Hadid për ET.

Lajmi u raportua fillimisht nga gazeta lokale Cayman Island, Cayman Mal Road. Sipas botimit, më 10 korrik, një avion  privat  u ul në Terminalin e Përgjithshëm të Aviacionit të Aeroportit Ndërkombëtar Owen Roberts nga Shtetet e Bashkuara. Hadid dhe McCarthy u ndaluan pasi një skanim nga Oficeri i Doganës dhe Kontrollit Kufitar gjeti një sasi të vogël marihuanë.

Publikimi thekson se Hadid dhe McCarthy u arrestuan  dhe u dërguan në një qendër paraburgimi të burgosurve ku  u liruan me kusht. Dy ditë pas arrestimit, dyshja u paraqitën në Gjykatën Përmbledhëse ku  u akuzuan. Gratë e pranuan fajin dhe u gjobitën me 1000 dollarë. Nuk ka asnjë dosje të dënimit./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *