• |
ide | kryesore

Polumbarët nxjerrin nga liqeni i Banjës trupat e 4 të mbyturve

Arkiva, Lajme, Të funditTrupat e pajetë të katër pjeëtarëve të familjes Zogu janë gjetur nga kontrollet e polumbarëve të RENEA-s dhe banorëve të fshatit.

Viktimat janë Gazment Zogu, 46-vjeç, dy djemtë e tij 14 dhe 19-vjeç si dhe nipi 20-vjeçar Melis Zogu të gjithë nga fshati Cingar. Sipas familjarëve ata kishin ndaluar në fshatin Drizë dhe u futën në liqen për t’u larë. Por më pas ata nuk dolën më nga uji.

Menjëherë drejt vendngjarjes u nisë policia, ku buzë liqenit gjeti dy motoçikleta, tre celularë dhe rrobat e trupit të katër pjesëtareve të familjes Zogu.4 Comments

  1. Paska qene e premte e zeze kjo per shqiperine me gjithe keto incidente. Ngushillime familjareve.
    Uroj qe shteti te mos jete i gjithi me pushime dhe te marri masat e duhura per te parandaluar ngjarje te tilla.

  2. Nuk ka faj vendi, por njerezit qe e kane trurin mbrapsht.

    Ku e coi mushka kete botin te lahej ne liqen bashke me femijet. Kaq notare te zotet ishin?! E sigurte qe shqiptaret nuk vene mend asnjehere!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *