• |
ide | kryesore

Zbutet moti, ja kur do të ulen temperaturat

Arkiva, Lajme, Të fundit
I nxehti "pushton" Shqipërinë, temperatura deri në 42 gradë celciusDuket se e marta do të jetë dita e fundit me valën e nxehtë që ka përfshirë për kohësh vendin tonë. Ky ka qenë parashikimi i Meotealb.

Në një lidhje live për News24, Lajda Porja tha se duke nisur nga e mërkura, temperaturat do të ulen 6-7 gradë Celsius.

“Sot dhe nesër janë ditët e fundit ku do të japin frymë temperaturat e larta. Dita e martë është kulmi i fundit i kësaj vale. E kishim paralajmëruar se do të ishte nga fundi i korrikut, por vetëm në dy zona, Elbasan dhe Berat, Belshi dhe Cërriku që do të jenë deri në 42 gradë, ndërsa zonat e tjera me temperatura më të ulëta. Bregdeti rreth vlerës 38 gradë dhe juglindja 37 gradë. Në ditën e mërkurë, do kemi 6-7 gradë rënie, ku do të ndihet rënia e temperaturave.”, tha Porja.1 Comment

  1. Ja doli, Berati, Elbasani,Cerriku, Belshi, juglindja, po veriu I Shqiperise nuk llogaritet fare?!Nuk mund ta matni temperaturen diku edhe ne veri.90% te lajmeve I mbushni me jugun.Pederaste, njerez injorante

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *