• |
ide | kryesore

Zbulohen detaje rreth gjendjes shëndetësore të Celine Dion

Paparazzi, SliderMotra e madhe e Céline Dion po ndan një përditësim për shëndetin e saj pas diagnozës së fundit të këngëtares. Sindroma e personit të ngurtë është një gjendje e rrallë neurologjike, e pashërueshme që rezulton në spazma të pakontrollueshme të muskujve.

Duke folur për Le Journal de Montréal, siç është publikuar nga SheMazing, Claudette Dion zbuloi se motra e saj, Linda, është zhvendosur në shtëpinë e Céline, ku jeton me tre djemtë e saj, René-Charles, Eddy dhe Nelson. “Kur e telefonoj dhe ajo është e zënë, flas me motrën time Lindën që jeton me të dhe më thotë se po punon shumë,” shpjegoi Claudette. “Ajo po dëgjon studiuesit më të mirë në fushën e kësaj sëmundjeje të rrallë po aq sa e mundur.”

Këngëtarja e “The Power of Love” ndau diagnozën e saj me fansat në dhjetor 2022. Ajo hyri në Instagram në maj për të njoftuar se, pas disa shtyrjeve, vendosi të anulojë turneun e saj.

“Me zhgënjim të jashtëzakonshëm duhet të njoftojmë sot anulimin e turneut, thuhej në postimin në Instagram. “Më vjen shumë keq që ju zhgënjej të gjithëve edhe një herë,” vazhdoi Dion, duke iu referuar shtyrjes së shfaqjeve të saj në dhjetor 2022. “Po punoj shumë për të rikthyer forcën time, por turneu mund të jetë shumë i vështirë edhe kur je 100%.

Claudette tha se zgjedhja për të anuluar turneun ishte e duhura dhe këngëtarja e duhet të pushojë. “Ajo gjithmonë shkon përtej dhe përtej, gjithmonë përpiqet të jetë më e mira dhe në krye të lojës së saj,” vuri në dukje ajo. “Në një moment, zemra dhe trupi juaj po përpiqen t’ju thonë diçka. Është e rëndësishme ta dëgjosh atë.”

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *