• |
ide | kryesore

Ndahet nga jeta partneri i Sandra Bullock

Paparazzi, Slider


Partneri i Sandra Bullock, Bryan Randall, ka ndërruar jetë në moshën 57 vjeçare.

Familja e tij konfirmoi lajmin tragjik në një deklaratë të ndarë me Page Six. “Me pikëllim të madh ndajmë që më 5 gusht, Bryan Randall ndërroi jetë paqësisht pas një beteje tre-vjeçare me ALS”, tha familja e tij. “Bryan zgjodhi që herët ta mbante privat udhëtimin e tij me ALS dhe ne bëmë çmos për të respektuar kërkesën e tij.”

“Ne jemi jashtëzakonisht mirënjohës për mjekët e palodhur që lundruan në peizazhin e kësaj sëmundjeje me ne dhe për infermierët befasues që u bënë shokët tanë të dhomës, shpesh duke sakrifikuar familjet e tyre për të qenë me tonat,” vazhdoi deklarata. Familja më tej kërkoi “privatësi për t’u pikëlluar dhe për t’u pajtuar me pamundësinë për t’i thënë lamtumirë Bryan”.

Sipas Institutit Kombëtar të Çrregullimeve Neurologjike dhe Goditjes, skleroza anësore amiotrofike (ALS) është një sëmundje e rrallë neurologjike që prek qelizat nervore në tru dhe palcën kurrizore të cilat kontrollojnë lëvizjen e vullnetshme të muskujve. Ndërsa sëmundja përparon, truri humbet aftësinë për të filluar dhe kontrolluar lëvizjet vullnetare.

Fotografi u takua për herë të parë me aktoren e “Blind Side”në ditëlindjen e djalit të saj të adoptuar Louis në janar 2015. Dyshja u pëlqyen menjëherë dhe filluan të takoheshin. Megjithatë, deri në tetor të atij viti dyshja bënë debutimin e tyre në tapetin e kuq në premierën e filmit të Bullock “Our Brand Is Crisis”./Lapsi.al

 

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *