• |
ide | kryesore

Shqetësohet Veliaj, shfryn ndaj editorialit të Shkullakut

Arkiva, Lajme, Të fundit
VeliajNë konfliktin e fundit në vathën e qeverisë, për kullën në qendër të Tiranës, nervat e kanë lëshuar edhe Erion Veliajn. Nën trysni nga dokumentat që po i jep opozitës nga ekzili Arben Ahmetaj dhe debatit për betonizimin e kryeqytetit ai ka reaguar ndaj një editoriali në Lapsi.al të Armand Shkullakut. Shkullaku në analizën e tij hidhte hipotezën se nje klan tjetër brenda mazhorancës donte të njolloste Ramën duke hiperbolizuar faktin se ai i ka dhënë leje ndërtimi Shkëlzen Berishës.

Kulla e re/ Kush po i luan fijet në sulmin kundër Ramës

Vetëm pak minuta pas botimit në Lapsi.al, Veliaj reagoi në Twitter: “Për të ndihmuar edhe ata të paktët që s’e kanë kuptuar se ku është katandisur truri i kalbur i opozitarizmit në këtë vend, u sugjeroj të mbyllin hundët dhe lexojnë artikullin e mëposhtëm! Nuk thonë kot tironsit menia gjo e modhe dhe mirë e kishte Edi Rama sot, vesi këtij soji të ulët do i dalë veç me shpirtin”.

©Lapsi.al

 21 Comments

 1. esht arrit ne piken qe ta qush opoziten “tru i kalbur” ….te mbyllesh hundet te lexosh dicka shqip nuk esht….

 2. Erionin populli por dhe vartesit e vet e urrejne.
  Mban akoma shpresa se do marri PS-ne, kur ne fakt duhet te ishte arratisur me kohe se e urrejne te gjithe.
  U be Erioni ti permendi pronaret gazetareve………

 3. Veliaj eshte me aftesi te kufizuara intelektuale, reagim perpos frikacaku te perkedhelur ishte teper banal. Ai ka nje fjalor mjaft te kufizuar gje qe tregon nivelin e tij, eshte djallzor por i neveritshem.

 4. Shiko, Erjoni eshte cun i mire dhe punetor, ne ndryshim nga Basha qe eshte keshtu si i pergjumur i ziu, si ajo nusja qe e kishte deep-fake-uar Brryli se fundi.

  Por ndan te njejtin problem me Bashen: egoja per karriere e ben qe te mos shohi veten ne pasqyre dhe te kuptoje dicka shume te thjeshte: qe ka zero, ZERO shanse qe nje njeri me nje karizem si ai te preki ndonjehere se afermi zemrat e shqiptareve. Easy as that.

  Tani, qe mund te vije dita qe Shqiperia te mos kete nevoje per njerez karizmatike, une personalisht uroj qe kjo te ndodhe sa me shpejt. Per te menaxhuar nje vend, mjafton thjesht nje Project Manager me aftesi te mira ne Excel dhe AI Apps. Por ja qe jemi ende peng te se shkuares, te liderit luftetar dhe hero qe duhet te na udheheqe perpara. Dhe nga nje lider, pervec aftesive te tija per “beteje” presim mbi te gjitha qe t’i flasi zemres tone.

  Sot per sot, jo vetem Veliaj, por i gjithe entouragi i tij jane te urryer, vecanerisht nga njerezit qe i njohin me nga afer, jo vetem sepse pushteti te konsumon, por mbi te gjitha sepse ata duket sikur karakterizohen nga sjellje qe ne Shqiperi perceptohen si Skutherore dhe me dash me e ngjyros me shume… si Bythqirore.

  Ne e pame sa vota mori G99-a vete.

  It’s time for a reality check!

  1. e hodhe poshte veliajn jorgo 😀

   je kurve e vjeter e di qe rama ja zhyt veliajt pa ndalim , ca do lloj ore te dites ndaj mban anen e rames

   e ca kurve qe je

   1. Jam thjesht nje ciceron, i fakteve historike te shkuara e te tashme te vendit tuaj.

    Qe s’eshte vendi im.

 5. “Koka e meduzës së krimit”, “I biri i Kristaq xhelatit”, “Edvin Kristaq betoni”, u zëvendësuan papritur me frazën qesharake “ftoj Edi Ramën të anullojë lejen”. Pra, koka e meduzës, u kthye në një zotëri të nderuar, që po i kërkohet të anullojë lejen e kullës, pa ndonjë shpjegim se përse duhet ta bëjë këtë, kush janë ndërtuesit e saj, sa kushton ky projekt,nuk flet shkLllaku vete,flasin shurranjoset shpellkare te salihut

 6. JORGO, po i afrohesharesyes e analizes faktike,jane te gjetura e goditura aresyet se perse nuk vlenVelia, qendrojne, por pakez me thelle do e nxjerresh edhe hajdut, me gjithe rezervat qe ke ndaj tij.Velia si klloun e luan bukur,mundohet te imitoi kryetarin e tije, por eshte larg

  1. Mos e banalizo me hajdutllik. Eshte budallallik. Beka dhe rime. Ne nje vrime.

   Ne keto nivele pushteti, nuk eshte hajdutllik, por thjesht grumbullim asetesh materiale dhe njerezore per ushtrim pushteti.

   Sigurisht qe ai kerkon te simuloje modelin e Rames. Por ai harron nje faktor thelbesor: Rama ishte dhe vazhdon te jete nje vizionar koke-mushke, (ne menyren e vete, artist, romapertoma, selfinstructed, etj…), per te cilin qellimi justifikon mjetet.

   Kur nuk ke vizion, nuk ke qellim. Keshtu qe mbeten ne pah vetem mjetet.

   Dhe ja pse ti sheh vetem hajdutin.

 7. O lali o bythqir lulishtesh , mos i merr neper goje tironsit o hale e qelbur . Pervec kullave qe po ben nuk te idh gje me kete qytet o pusht i kuq.

  1. tani ka mbet pa lulishe se 😀 , ja pyet jorgon se edhe ai eshte merzitur nga mungesa e habitat te tij natyror si bythqir lulishtesh por pa lulishte

   1. Je thjesht nje njeri ordiner. Ja perse ne vazhdojme t’ju shtypim juve.

    Si c’kemi bere qe nga themelimi i Partise Komuniste te Shqiperise.

    Thjesht sepse ju jeni low level. In all dimensions. Compared to us.

 8. Komunistet dolen ne mal qe te shtypnin njeri tjetrin nga mbrapa, gjithmone nen veshtrimin kritik erotik te krye kurves enver evgjiti.
  Me kalimin e kohes fwmijet e ketyre e trasheguan kete ves heroik zhbirim tubi elastik.

 9. Kur përmend fjalët e urta dhe dialektin Tironas ky që s’dihet nga cili cep i Kuçovës ka ardhur.Dhe gjithë ata tiranas që mund të quheni të vjetër por të birësuar nga ky popull me kohë sepse gjyshërit tanë kanë zbritur pak kohë pasi i bë kryeqytet tregohemi tepër të kujdesshëm për dialektin e tyre të bukur.U bë ky injorant e çapaçul të flasi me këtë dialekt sikur është tiranas me 7 breza!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *