• |
ide | kryesore

Lionel Richie kritikohet pas anulimit të koncertit

Paparazzi, SliderLionel Richie po përballet me reagime nga fansat pasi anuloi koncertin e tij në Madison Square Garden në Nju Jork, një orë pasi ai supozohej të dilte në skenë.

Këngëtari u rezervua për të performuar së bashku me Earth, Wind & Fire, megjithatë, ngjarja u anulua dhe u riplanifikua për 14 gusht pasi fansat kishin mbushur tashmë vendin. Në orën 20:30, Richie shkoi në X (ish-Twitter) për të njoftuar se shfaqja nuk do të vazhdonte dhe përmendi “motin e rëndë” si arsyen e anulimit.

“Për shkak të motit të ashpër dhe pamundësisë për të zbritur në NY dhe zonat përreth, nuk jam në gjendje të shkoj në shfaqjen sonte”, shkroi artisti. “Jam shumë i mërzitur. Ne po e ricaktojmë shfaqjen për të hënën, 14 gusht. Mezi pres të performoj për të gjithë ju. Biletat për shfaqjen e sonte janë të vlefshme për shfaqjen të hënën.”

Fansat komentuan në mediat sociale për të ndarë zhgënjimin e tyre me anulimin e vonuar të njoftimit dhe pyetën nëse moti ishte vërtet faktori përcaktues në shtyrjen e shfaqjes.

“Ekipi i  shtypit, të gjithë ne dhe fansa të panumërt po presim historinë e vërtetë,” shkroi një fans. Një përdorues tjetër i X pyeti pse Lionel nuk kishte një kontroll zanor në Madison Square Garden përpara koncertit. “Pyetje serioze… pse nuk kishte kontroll zëri disa orë para shfaqjes?”

Një fans tjetër, i cili vuri në dukje se ata erdhën në koncert në një grup prej 12 personash dhe vuri në dukje disa që udhëtuan shumë larg për të arritur në ngjarje. “Ekipi i shtypit gënjen. Çfarë ndodhi në të vërtetë? Askush nuk fluturon vonë dhe fajëson motin. Moti ishte në rregull. Ne jemi një grup prej 12 vetash dhe kaq të zhgënjyer, por jo aq të zhgënjyer sa turistë që bënë plane rreth koncertit.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *