• |
ide | kryesore

Plani i Madonna-s për rikthimin në skenë

Paparazzi, SliderMadonna thuhet se është duke punuar në planin e rikthimit të turneut të saj top-sekret.

Me prova rraskapitëse dhe rutina kërcimi , këngëtarja 64-vjeçare po ngrihet sërish në këmbë pasi u shtrua në spital dhe u “intubua” në qershor. E detyruar të anulonte turneun e saj vetëm javë më parë, ajo u godit pasi zhvilloi infeksionin e frikshëm që e la në nevojë për trajtim intensiv.

Në fund të qershorit, lajmi për frikën shëndetësore të Madonna-s dhe anulimin e turneut u nda nga menaxheri i saj Guy O’Seary në Instagram. Lajmi i la fansat të shkatërruar dhe tepër të shqetësuar, por artistja me sa duket ka bërë një shërim të shpejtë. Raportet thonë se ajo ka shpenzuar para për një “vend të fshehtë në Mbretërinë e Bashkuar” për të bërë prova përpara shfaqjes në Londër në tetor. Madonna do të ngjitet në skenën ikonike O2 Arena të Londrës më 14 tetor.

Një burim ka folur për The US Sun për të zbuluar se këngëtarja është “në rikuperim”, por është “duke u lodhur për t’u rikthyer në prova”. Burimi gjithashtu konfirmoi lajmin ajo ka punësuar një vend në Londër për javën e fundit të provave të veshjes para shfaqjes së saj në tetor.

“Normalisht, ajo do të donte ta kishte javën e fundit në të njëjtin vend ku do të nisë,” vuri në dukje burimi, por shpjegoi se si Blink-182 kishte një sërë koncertesh përpara saj, që do të thotë se ajo do të ketë më pak se 48 orë për të siguruar që performanca të jetë e përsosur. Turneu i Madonna-s The Celebration Tour do të nisë zyrtarisht me katër shfaqjet e saj të shitura në Londër këtë tetor. Pjesa e turneut në Amerikën e Veriut do të fillojë më 13 dhjetor në Nju Jork në qendrën ikonike Barclays./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *