• |
ide | kryesore

Adele rrëzohet gjatë koncertit të saj në Las Vegas

Paparazzi, SliderAdele zbuloi se pësoi një atak nervi shiatik dhe u rrëzua në prapaskenë gjatë qëndrimit të saj në Las Vegas.

“Unë do të ulem dhe do të pushoj,” tha këngëtarja, 35 vjeç, për dhimbjen e saj kronike të shpinës në një koncert gjatë fundjavës ,sipas The Sun. Më pas ajo u tregoi fansave për një sulm të fundit të nervit shiatik. “Më ngritën  nga dyshemeja”, shpjegoi Adele ndërsa fliste me turmën në Caesars Palace. Shiatiku është një gjendje dobësuese e shpinës që zakonisht ndodh për shkak të një disku të rrëshqitur, i cili shtyp nervin shiatik që shkon nga pjesa e poshtme e shpinës në këmbë.

Gjatë koncertit të saj të shtunën mbrëma, këngëtarja e “Skyfall” thirri gjithashtu një roje sigurie që në dukje “shqetësoi” një fanse të re. Ajo ndaloi performancën e saj të “Water Under The Bridge” pasi vuri re se dikush në turmë po ngacmohej nga siguria.

“Çfarë po ndodh me atë fan tës re atje?”,  pyeti Adele teksa po shkonte në pjesën e përparme të skenës, tregon video nga fansat. “Pse po e shqetësoni? Mund ta lini rehat, ju lutem?” Ndërsa publiku brohoriste,Adele  shtoi: “Nuk do të të shqetësojnë më, i dashur” dhe i kërkoi falje turmës për ndalimin e performancës. “Më falni, jam shqetësuar gjatë gjithë shfaqjes nga sigurimi dhe njerëzit e tjerë të ulur pas tij. Ai është këtu për t’u argëtuar, mirë. Të gjithë jeni këtu për t’u argëtuar.”/Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *