• |
ide | kryesore

Shakira nderohet me çmimin “Video Vanguard Award”

Paparazzi, SliderMTV zbuloi së fundmi se Shakira do të nderohet me çmimin e lakmuar të videove të këtij viti në Video Music Awards 2023 më 12 shtator.

Përveç marrjes së nderit, Shakira do të performojë në shfaqjen e çmimeve, ku më parë ka fituar katër trofe Moon Person. Këtë vit, ajo ka marrë pjesë në katër kategori në ceremoni: artistja e vitit, bashkëpunimi më i mirë për “TQG” me Karol G, si dhe latinishtja më e mirë për “TQG” dhe “Acróstico”.

“Shakira është një forcë e vërtetë globale që vazhdon të frymëzojë dhe të influencojë masat me aftësitë e saj unike muzikore. Ajo është një pioniere për gratë në mbarë botën dhe një nga artistet e para që udhëheq globalizimin e muzikës latine,” tha Bruce Gilmer, Paramount. presidenti i muzikës, talentit muzikor, programimit dhe ngjarjeve, në një deklaratë për shtyp. “Ndikimi i saj masiv në peizazhin muzikor do të jetë i gjatë pasi ajo vazhdon të krijojë dhe argëtojë në nivelin më të lartë”, vazhdoi Gilmer.

Që nga debutiminë fillim të viteve ’90, Shakira pati sukses masiv me videoklipet e saj muzikore. Gjashtë prej tyre – “Hips Don’t Lie” me Wyclef Jean, “Waka Waka , “Chantaje” me Maluma, “La Bicicleta” me Carlos Vives, “La La La (Brazil 2014) me Carlinhos Brown dhe “Pero Fiel” me Nicky Jam – kanë tejkaluar një miliard shikime në YouTube.

Ajo fitoi VMA-në e saj të parë në 2000 për “Ojos Así”, e ndjekur nga një tjetër në të njëjtën kategori në 2002 për “Whenever, Wherever/Suerte”, e treta e saj për koreografinë më të mirë në një video për ” Hips Don’t Lie” dhe më i fundit në 2007 për bashkëpunimin “Beautiful Liar” me Beyonce./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *