• |
ide | kryesore

Avokati i Pëllumb Gjokës: S’keni parë gjë akoma

Arkiva, Lajme, Të fundit


Avokati i biznesmenit Pëllumb Gjoka, i cili është arrestuar pasi emri i tij u gjet në përgjimet e aplikacionit Sky, Ylli Manjani ka deklaruar sot pas vendimit të gjykatës për të lënë në burg Gjokën, se “drejtësia nuk po ushtron një standard të drejtë”.

“Drejtësia nëse do të hetojë le të hetojë, mbajtja në burg gjatë hetimit nuk është standard. Me këtë standard nuk keni parë gjë akoma”, deklaroi avokati Manjani.

Më tej, i pyetur nga gazetarët se kush mund të kërkojë që Pëllumb Gjoka të qëndrojë në burg, Manjani u përgjigj se “nuk bëj teori konspirative”.

“Nuk bëj dot teori konspiracioni, nuk i ushqej dot konspiracionistët me teori. Atë që nuk keni parë akoma është standarti i ulët i marrjes në përgjegjësi penale. Për shkak të këtij standarti shprehja e shokut Enver të gjithë në ushtri, do bëhet të gjithë në burg”, u shpreh ai për mediat.


14 Comments

 1. Te lumte bytha ty qe vendosesh ne keto pozita dhe ben populizma ne emer te popullit dhe te se drejtes, dhe jep leksione para kamerave dhe ne televizione. Ke qene pjese e sistemit dhe jeton e shkon ne gjykate me tagrin qe ke e me krahe te shkurtra – sikur ke dale per peshk – per shkak te sistemit. Fakti qe u prishe me Ramen dhe Meten dhe ike sa ishe ne kohe, nuk te ben te paster – se paku mund te gjykohesh nga populli – mire eshte edhe me tej nese ke mekate – per moskallezim te aferave qe ke pare, degjuar dhe asistuar.

  Suksese.

   1. per c’fare profesioni e ke llafin, se deri tani te vetmin profesion qe ka ushtruar eshte ai i baxhelles politike..Minister i Rames, sekretar Kabineti i Nanos, Krahu i djathte i Metes, Tani ne opozite krah Greqise per Bejlerin..Nderkohe qe gruaja e hetuar per vjedhje ne banke, u be drejtoreshe ne Ministrine e Integrimit me Ramen etj etj.. Nejse ti mire e ke, se keta njerez ne Shqiperi quhen Profesioniste..

     1. Tani e di ti sa avokate ka ne shqiperi, me license njesoj si puna e Yllit??? ta thomi una.. jane mbi 13 mije licensa te leshuara deri me sot qe flasim.
      Na thuaj ti sa kohe e ka ushtruar profesionin e avokatit ky ylli… ? e di ti ????
      Ketij bravo i qifte qe e ka kap si çeshtje, le ti rruaje se tek e fundit keta kane leke pa hesap, por te mos flasim per avokatine si profesion sepse VETEM YLLI NUK KA LIDHJE…….
      Nese te duhet me shume info pyet miqte e shoket e Yllit perpara viteve 2010, ka pasur jo me pak se 7 me profesion te ushtruar te avokatise e me rekorde.
      Pyete sa ka sot. Ta thomi una ne paranteze, 000 shoke te profesionit…. dhe e di pse… ? Sepse u prish me te gjithe ……. per shkak te dinjidhjerit qe ka si surrogato njeri qe eshte.
      Ne lidhje me çeshtjen le ti bjere krese ne çmim, por kengen do ja degjoni me vone (e di barcaleten e Nastradinit me çelesin dhe kitaren…. ?)

 2. Shprehja e dulles eshte njesoj edhe per ty: Te gjithe ne burg perfshire edhe ty o ndyresi qe hiqesh si evlia. Do te hapen nje dite letrat edhe per ty o funderrine, ishall jo larg, qe hiqesh si mbrojtes i vlerave te drejtesise. Ti e ke filluar qe kur ishe sekratar i pergjithshem ne KM, koha e nanos. E vazhdove me meten e me ramen, shkaterrove permbarimin gjyqesor privat, grabite fonde per biziliqet e “e di vete ti” dhe sot hiqesh si burre i mire. Je nje MUT dhe mos fol per konspiracion se nuk te ecen. Konspiracioni eshte per njerez dhe jo per gogla si puna jote qe hyjne sa me nje vrime sa me nje tjeter…….. E vetmja gje e mire tek ty eshte mbiemri, por ti nuk ke lidhje me te se je plehre

 3. Klienti juaj eshte mafioz, dhe m burimet qe ka jashte ai mund t’ia mbathe ne drejtim te paditur. Teper zhgenjyese qe uleni ne kete nivel. Po domosdo, pertej pritshmerive, vetem ata qe paguajne kane avokate firmato.

 4. Manjani tani bëj rolin e avokatit dhe mos bëj në këtë rast atë opinionistit. Do ishte më korrekte. Spese kalon në konflikt interesi pastaj.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *