• |
ide | kryesore

Miley Cyrus flet për orientimin e saj se*sual

ArkivaMiley Cyrus thotë se fansat duhet ta dinin se ajo ishte anëtare e komunitetit LGBTQIA+ pasi panë një foto të saj pranë artisteve të tjera në vitin 2009.

Në një video të postuar në TikTok të enjten, këngëtarja e “Wrecking Ball” iu drejtua një meme tashmë virale të saj ] me Taylor Swift, Demi Lovato dhe  Emily Osment.

Gjatë daljes, Cyrus i mbajti gjërat rastësore me pantallona sportive, çizme dhe një triko gri, ndërsa tre të tjerat dukeshin gati për në tapetin e kuq. “Nëse ju djema nuk e dinit që unë isha biseksuael nga kjo foto e mallkuar, nuk e di se çfarë nuk shkon me ju”, tha 30-vjeçarja me shaka. “Dua të them Hey!” shtoi ajo. “Shikoni ato!” Këngëtarja pranoi se banda e vajzave ishte drejtuar në Fabrikën e Cheesecake Factory pasi mori pjesë në premierën në tapetin e kuq të “Hannah Montana: The Movie”.

Ndërsa Cyrus – e cila është në lidhje me Maxx Morando për dy vjet – mendon se seksualiteti i saj ishte i dukshëm në atë kohë, ao priti deri në vitin 2016 për të dalë si panseksuale. “Gjatë gjithë jetës sime, nuk e kuptova gjininë time dhe seksualitetin tim. Gjithmonë e kam urryer fjalën “biseksual”, sepse kjo po më fut në një kuti,” shpjegoi ajo gjatë një interviste për Variety.

Këngëtarja e kuptoi se ishte panseksuale pasi takoi dikë “që nuk identifikohej si mashkull apo femër” në një qendër LGBTQIA+ në Los Angeles. “Unë u lidha me atë person më shumë sesa me dikë në jetën time,” shpjegoi Cyrus. “E kuptova më shumë seksualitetin tim. Unë thashë: “Oh – kjo është arsyeja pse nuk  ndihem homoseksual”. Kjo është për shkak se unë nuk jam.”/Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *