• |
ide | kryesore

Tërmeti tragjik në Marok, shkon në 820 numri i viktimave

Lajme, Të funditNumri i të vdekurve nga tërmeti i Marokut është rritur në 820, me 672 të plagosur, tha televizioni shtetëror i Marokut Al Aoula, duke cituar Ministrinë e Brendshme.

Janë 205 persona në gjendje kritike, shtoi Al Aoula.

Tërmeti vdekjeprurës me magnitudë 6.8 që goditi Marokun të premten mbrëma është më i keqi që ka parë vendi prej vitesh.

Epiqendra ishte në malet e Atlasit të Lartë, rreth 72 kilometra (44.7 milje) në jugperëndim të Marrakech, një qytet me rreth 840,000 banorë dhe një destinacion popullor turistik.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *