• |
ide | kryesore

Amy Schumer kritikohet pas komentit për Nicole Kidman

PaparazziAmy Schumer fshiu një foto në Instagram të Nicole Kidman në US Open pasi u akuzua për “bullying kibernetik” ndaj aktores së “Big Little Lies”.

Të hënën, Schumer, 42 vjeç, shkaktoi reagime kur ajo ndau një foto të Kidman duke parë ngjarjen sportive nga tribuna me një veshje rozë. “Kështu ulet njeriu”, ka shkruar ajo në ngarkimin e mediave sociale, duke lënë të kuptohet se aktorja 56-vjeçare dukej robotike. Kidman kishte një shprehje serioze në shkrepje, njërën dorë nën mjekër, ndërsa krahun tjetër e mbante në bërryl.

Përpara se Schumer të fshinte foton, përdoruesit e Instagram-it kritikuan mbishkrimin e saj “të poshtër” dhe e akuzuan atë për “trolling të një vajze”. “Po ngacmon fituesen e Oscar dhe Emmy, Nicole Kidman tani,” pyeti një ndjekës. Një tjetër shtoi: “Të rrëzosh të tjerët është gjithmonë një shenjë e pasigurive tona të brendshme gjithsesi, kështu që kritikët këtu duhet të mbajnë një pasqyrë.” Aktorja  më pas e fshiu postimin mes reagimit të ashpër.

Pasi fituesja e Oskarit pa Coco Gauff të konkurronte kundër Aryna Sabalenka të shtunën, ajo e uroi 19-vjeçaren për fitoren e saj përmes Instagram Stories. “Urime Coco!” Kidman shkroi në  një foto të Gauff gjatë fundjavës. “Faleminderit US Open! Finalja e Madhe e Grave 2023.” Schumer postoi gjithashtu një foto nga ngjarja sportive, duke shkruar, “Go @cocogauff !!!!”/Lapsi.al

.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *