• |
ide | kryesore

Amy Schumer zbulon detaje për shëndetin e saj pas diagnozës

Paparazzi, Slider


Amy Schumer po jep një përditësim për shëndetin e saj. ET foli me aktoren në eventin e Variety’s Power of Women në Nju Jork të prezantuar nga Lifetime të enjten dhe ajo zbuloi se si po ia del pas diagnozës së saj të sindromës Cushing.

“Po ndihem më mirë”, tha ajo. “Unë ende e kam këtë sindromën Cushing, por ju vetëm duhet të prisni që steroidet të funksionojnë në sistemin tuaj. Ndihem shumë më mirë. ”

Sipas Mayo Clinic, sindroma Cushing ndodh kur trupi ka shumë hormon kortizol për një kohë të gjatë. Mund të shkaktojë një fytyrë të rrumbullakosur dhe strija rozë ose vjollcë në lëkurë.

Schumer u diagnostikua me sindromën Cushing pasi përdoruesit e mediave sociale bënë komente se si fytyra e saj dukej më e fryrë gjatë turneut për emisionin e saj, Life & Beth.

“Ndërsa po bëja turne për shfaqjen time në Hulu, isha gjithashtu në aparatet e MRI-së katër orë në të njëjtën kohë dhe duke menduar se mund të mos jem për të parë djalin tim të rritet. ” tha Schumer në buletinin News Not Noise. “Kështu që zbulova se kam atë lloj Cushing që do të funksionojë vetë dhe jam e shëndetshme. Ishte lajmi më i mirë që mund të imagjinohej. Kanë qenë disa javë të çmendura për mua dhe familjen time.”

Në ngjarjen e së enjtes, Schumer vuri në dukje se si shëndeti i saj i përmirësuar do të ndikojë pozitivisht në djalin e saj, Gene, të cilin e ndan me bashkëshortin e saj, Chris Fischer.

“Unë mendoj se ai e sheh nënën e tij duke punuar dhe të lumtur dhe duke jetuar në një mënyrë për të cilën ajo është krenare dhe mendoj se kjo do të jetë mirë për të,” i tha ajo ET./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *