• |
ide | kryesore

FOTO/ Ndërpritet ndeshja në Rumani: shfaqet banderola “Kosova është Serbi”, Dardanët refuzojnë të luajnë

-Instant, F1, Sport
KosovaNdeshja në Rumani mes përfaqësueses vendase dhe Kosovës, e vlefshme për eliminatoret e Euro 2024 është ndërprerë. Kore ofensive ndaj Kosovës dhe banderola e shfaqur në stadium “Kosova është Serbi” kanë bërë që Dardanët të refuzojnë të vazhdojnë lojën.

Pas 20 minutash lojë nën koret e vazhdueshme fyese të tifozëve rumunë, arbitri i ndeshjes ndaloi një cast ndeshjen duke kërkuar qetësimin e situatës. Tensioni ka arritur kulmin kur dy minuta më pas është shfaqur baneri “Kosova është Serbi”. Futbollistët e teknikut Gliha kanë refuzuar të vazhdojnë lojën dhe arbitri e ka ndërprerë menjëherë, duke kërkuar të largohet banderola. Arbitri dhe delegati i ndeshjes po diskutojnë nëse do të vazhdojë sërish takimi apo do të pezullohet.

Lexo më tej: Video/ Muriqi një përbindësh: dy gola korigjojnë autogolin dhe kapin Zvicrën e shqiptarëve1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *