• |
ide | kryesore

Qesharake/ Xhaçka: Jam krenare për mbështetjen e Kosovës!

Arkiva, Lajme, Të funditGjatë ceremonisë së largimit nga Ministria e Jashtme, Olta Xhaçka zhvilloi një takim kortezie me pasardhësin e saj në detyrë, Igli Hasanin. Siç ndodh rëndom në këto raste, mes tyre janë shkëmbyer disa fjalë kortezie për kalimin e detyrës, ndërsa Xhaçkën e kanë përcjellë jashtë zyrës së saj.

Por në mesazhin që ka shpërndarë për mediat, ministrja e larguar nga detyra thotë se ndjehet edhe “veçanërisht krenare për angazhimin e palodhur në mbështetje të Kosovës”.

Pohimi ngjan më shumë me një rrëshqitje pa dashje, pasi dihet se marrëdhëniet me Kosovën kanë qenë kompetencë ekskluzive e kryeministrit Edi Rama. Ministrja e Jashtme Olta xhaçka as ka pasur ndonjë shans të ndikojë në këto marrëdhënie, as nuk ka dhënë ndonjë shenjë që mendon ndryshe nga Rama.

Prej vitesh tashmë, Tirana është në një përpjekje të pandalshme për të ndërtuar një aleancë solide me presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç, duke shpërfillur interesat e Kosovës.

Madje pak muaj më parë marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Kosovës kapën fundin kur Rama anuloi mbledhjen e përbashkët mes dy qeverive. Sigurisht që  me angazhimin e saj “të palodhur në mbështetje të Kosovës”, Olta Xhaçka nuk guxoi të pipëtijë ndonjë fjalë.9 Comments

  1. po ku foli noi her per kosoven kjo, serbet plagosen dhe ushtaret e kforit dhe kjo me ramen anulluan mbledhjen e perbashket

   vari karin , keta jane shpifes profesioniste, profesioni i tyre eshe shpif shpif shpifm vidh vidh vidh!

 1. Një nga drejtorët më të mirë kur në MM erdhi Olta. Në vend të tij pak muaj më vonë erdhi njëfarë Flori Kali, një agjent i trefishtë, një shkatërrues i çdo gjëje në MM bashkë me Beliozen e kësaj.
  Këto kanë shkatërruar gjithçka në atë vënd.

 2. Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck Rama
  Fuck the left
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck Rama
  Fuck the left
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck Rama
  Fuck the left
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck Rama
  Fuck the left
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck Rama
  Fuck the left
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck Rama
  Fuck the left
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck Rama
  Fuck the left
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck Rama
  Fuck the left
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck Rama
  Fuck the left
  Fuck EU
  Fuck Soros
  Fuck Rama
  Fuck the left

 3. “Problemi është se kush përfitoi dhe kush ishte skenaristi. Skenaristi arriti ta kthejë në tragjedi këtë, dhe të përdorë djallzi. Përfituesi i vetëm ishte Sali Berisha.

  E vërteta është kjo, i vajtën në zyrë Saliut, i vajti lajmi, e ka pranuar vetë, ka thënë Sali Berisha: Më mori në telefon daja dhe më tha se Azemin e vrava unë, sepse unë e nxora atë në pritë. Duke thënë që është një makinë atje, e thotë vetë ai (Berisha).

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *