• |
ide | kryesore

RENEA dhe FNSH ushtrojnë kontrolle në Vlorë, 10 të arrestuar

Lajme, Të funditForcat speciale RENEA, të ndërhyrjes së shpejtë dhe operacionale kanë bërë kontrolle në qytetin bregdetar të Vlorës mbrëmjen e djeshme.

Mësohet se janë shoqëruar 10 persona. Të gjithë janë gjetur me armë zjarri pa leje në Vlorë. Kontrollet janë pjesë e megaoperacioni “Tempulli”, i cili u krye pas një hetimi 7 mujor intensive nga policia e shtetit me qëllim parandalimin e shitjes së drograve pranë komuniteteve shkollore që vendosin në rrezikshmëri fëmijët dhe adoleshentët. Operacioni përfshin disa qytete të Shqipërisë të cilët janë ndërlidhur në përfshirjen e shit-blerjes së drogës. Në vijim priten arrestime të tjera.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *