• |
ide | kryesore

Rama: Lavrov propagandist i palodhur

Arkiva, Lajme, Të fundit
Rama: Lavrov propagandist i palodhur

Kryeministri Edi Rama e ka quajtur Ministrin e Jashtëm rus Sergej Lavrov një propagandist i palodhur. Në një intervistë për emisionin ‘Real Story’ në AbcNews, Rama deklaroi se ata ishin të përgatitur për çdo skenar në mbledhjen e djeshme në OKB.


“Ne u bëmë promotorë të këtij debati të hapur, duke shfrytëzuar procedurat dhe duke shfrytëzuar një moment kyc ku të gjithë liderët e të gjitha vendeve të botës vijnë në Neë York për Asamblenë e Përgjithshme dhe natyrisht fakti që Shqipëria mori këtë nismë dhe kishte drejtimin e këtij sesioni e bëri më të lehtë edhe për presidentin Zelensky që të ishte i pranishëm, duke shfrytëzuar krahun tonë për të folur në fillim të debatit, gjë që u kundërshtua nga Rusia me pretendimin se ishte një thyerje e rregullave proceduriale, pasi sigurisht, askush nuk mund t’i ndalonte presidentit të Ukrainës fjalën, por ajo c’ka Rusia kërkonte ishte që fjala t’i jepej në fund në radhe atje me të tjerët, gjë që nuk bënte asnjë sens,” tha Rama.

9 Comments

 1. Serbia accuses West of hypocrisy in Ukraine war

  The president of Serbia has accused the West of hypocrisy, saying its recognition of Kosovo’s independence was based on the same justification as Russia’s war on Ukraine.

  Addressing the United Nations General Assembly, Serbia’s Aleksandar Vucic said Western nations cited the principles of sovereignty and human rights when approving Kosovo’s status as an independent nation.

  Kosovo declared independence from Serbia in 2008 – nearly a decade after NATO helped push Serbian forces out of the former province during a bloody war that killed approximately 13,000 people, mostly ethnic Albanians. The United States and most European Union nations recognised Kosovo

  1. Yes we already know that. He’s far behind. The problem is elsewhere. The problem stands in the tolerance of communist friendly politicians by organizations such as European Union.

 2. Shumë shpesh harrohet që Shqipëria është një vend miniskulë. Takojë shpesh edhe banorë të shteteve Europiane që as nuk e kanë dëgjuar, as nuk e dijnë ku bie Shqipëria. Lëre pastaj nëpër botë që as nuk e kanë idenë farë për këtë shtetin tonë të vogël buzë Adriatikut dhe Jonit.

  Prandaj, një prezantim i joni përmes Këshillit të Sigurimit, në një mbledhje që të gjitha gazetat, përfshijë ata nëpër botë, thonë që është një takim që do mbetet nëpër librat e historisë edhe qindra vite më vonë, që për fat qëlloi që u drejtua nga Kryeministri i Shqipërisë, nuk ka se si të ishte më i rëndësishëm për këtë shtetin tonë të vogël. Dhe Edi Rama e egzekutoi me një elegancë dhe mprehtësi të jashtëzakonshme. Pavarsisht deleve të Saliut që blegërijnë diletantizma analfabetore nëpër fjali pa folje, Edi Rama na nderoi të gjithëve. Bravoooo.

 3. Aqe do mbetet ne librat historike, kjo ngjarje shou e hipokritit, qe brenda dy djallezise, Serbi, Rusi, gjeti Zelenskin, ta perdore si personazh, qe ti ngrinte vlerat vehtes, sepse Shqiperia, e ka treguar vehten qe kur u beme anetare te NATOs.Andaj, lajkataret, poetet e perandorit, komentet se gjoja na paska nderuar Rama, jane servilizma e lajka qe me shume e demtojne ate, e akoma me keq, do semuret nga .egallomania. Sektiste, trashgimtare, ju ne nji fare menyre po na e ndritni ashtu si Enverin, e mbase kini te drejte, se qendro i ne te shkuaren, por sot politika tregohet se si e sa ben per popullin e kombin tend,me oratori ,bojra e lajka ndaj fuqive, me qellim personal nuk shkohet gjate,rrealiteti e historia , me qe e doni me histori, do ta tregoi se ne cfar pushteti bandito trashegimtaresh ka qene kjo periudhe kuqalesh, ne cfar skandalesh moralo politike jemi udhehequr nga kjo bande.Ky, Rama, filo serb, vellaiVucicit, ne deklarimet e vete ketij, na beri bum gjoja ne OKB, per mbrojtjen, flamurtar te Ukranis kunder Rusise, e mire e beri, por per figure, ne anen tjeter, me Vucicin, qe i cili hapur deklarohet pro Rusise, andaj nese jane vellezer kane te njejtin qellim, ndryshon ne aktrim . Andaj kjo sere rilindasish jane te dhene pas partise, e jo Shqiperise.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *