• |
ide | kryesore

Drake kritikohet për këngën dedikuar Rihanna-s

PaparazziDrake është kritikuar për këngën dedikuar Rihannas “Fear of Heights”.

Muzikanti kanadez këndon në këngën kontroverse të publikuar përmes albumit të tij të tetë në studio, “For All the Dogs”, të premten, “Pse ata mendojnë sikur unë jam ende i dashuruar me ty? / Më mirë ai se unë / Më mirë që nuk jam unë.

Ai vazhdon, me sa duket duke iu referuar albumit “Anti” të Rihanna-s dhe këngës së tij “Sex With Me”, “Unë jam anti, unë jam anti / Po, dhe se*si ishte mesatar me ty.”

Fansat dolën menjëherë në rrjetet sociale për të sulmuar Drake. Reperi i “Hotline Bling” u lidh shkurtimisht me të në vitin 2016, por ata u ndanë dy muaj më vonë për shkak të angazhimeve personale

“Drake duke kënduatr për Rihannën në vitin 2023. Ai është aq zhgënjyes dhe aq i parashikueshëm”, shkroi një person në Twitter. “Drake dissing Rihanna në album është çmenduri,” shtoi një tjetër.

Reperi nuk i ka adresuar vetë kritikat, por përkundrazi ka zbuluar gjatë një interviste në radio të premten në mëngjes se po bën një pushim nga muzika.

“Unë ndoshta nuk do të bëj muzikë për pak kohë,” tha ai në “Table for One” të SiriusXM. “Do të jem i sinqertë me ju: më duhet të fokusohem te shëndeti im, para së gjithash. …Nuk kam asgjë por thjesht, siç e dini, unë dua që njerëzit të jenë të shëndetshëm në jetë.” Drake tregoi se disa nga problemet shëndetësore me të cilat do të merrej kanë të bëjnë me problemet e stomakut./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *