• |
ide | kryesore

Joe Jonas hedh poshtë kërkesën pas marrëveshjes me Turner

PaparazziPas katër ditësh ndërmjetësim të suksesshëm, Joe Jonas dhe Sophie Turner do ta trajtojnë divorcin e tyre privatisht.

Vëllai i dytë më i madh Jonas bëri kërkesë për të hedhur poshtë kërkesën e tij  në Miami pasi dyshja arritën një marrëveshje të përkohshme në lidhje me kujdestarinë e fëmijëve, sipas dokumenteve gjyqësore të siguruara nga The Post.

Ata vendosën në fillim të kësaj jave se do të ndajnë kujdestarinë e vajzave të tyre Willa, 3, dhe Delphine, 1. Fëmijët do të kalojnë kohë në SHBA me Jonas dhe MB me Turner.

Marrëveshja e përkohshme shkon deri në 7 janar 2024. Është përcaktuar se vajzat do të kalojnë Ditën e Falënderimeve në Shtetet e Bashkuara dhe Krishtlindjet  me mamanë e tyre.

“Pas një ndërmjetësimi produktiv dhe të suksesshëm, ne kemi rënë dakord që fëmijët të kalojnë kohë në mënyrë të barabartësi në SHBA ashtu edhe në Mbretërinë e Bashkuar,” thuhet në një deklaratë të martën. “Ne mezi presim të jemi bashkëprindër të shkëlqyer.”

Divorci i çiftit ka ndodhur në publik që kur Jonas paraqiti kërkesën për divorc më 5 shtator. Aktorja më vonë ngriti një padi kundër Jonas, duke e akuzuar atë për refuzimin e dorëzimit të pasaportave të vajzave të tyre.

Muzikanti iu përgjigj padisë  përmes përfaqësuesit të tij, duke shpresuar se Turner do të “rishqyrtonte pozicionin e saj të ashpër ligjor dhe do të ecë përpara në një mënyrë më konstruktive dhe private” dhe se “shqetësimi i tij i vetëm është mirëqenia e fëmijëve të tij”.

Jonas dhe Turner u martuan në maj 2019. Emri i vajzës së tyre Delphine ishte i panjohur derisa u përfshi në dokumentet ligjore në lidhje me divorcin./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *