• |
ide | kryesore

A-STAR, berberi i Mourinho: “Te Chelsea më kërkoi ta bëja tullac që të mos e njihnin”

-Instant, Sport
A-STAR


Pavarësisht mungesës së tij prej gati tre vitesh, José Mourinho mbetet një nga figurat më të rëndësishme në botën e futbollit në Angli. E në planin mediatik figura e tij është ende e madhe dhe shumë e dashur, edhe pse ndonjëherë është përçarëse. Veçoritë e Special One vazhdojnë të përbëjnë lajm dhe shpesh dalin histori të reja në sfond. Ashtu si ajo e rrëfyer nga A-STAR, berberi i lojtarëve elitarë, që prej disa vitesh ka qenë njeriu i besuar i shumë kampionëve. Nga Hazard te Pogba, nga Mbappé te Haaland, Grealish e më gjerë, të gjithë i besojnë stilit të A-STAR.

Ai e filloi nga lojtarët e rinj në Akademinë e Chelsea deri në popullaritet që është zgjeruar në mbarë botën. E ndodhi që edhe vetë Mourinho iu drejtua për një nevojë urgjente. Në një intervistë për ‘Daily Mirror’, në fakt, Ahmed Alsanaëi, i njohur si A-STAR, ka treguar një episod: “Më duhej t’i rruaja flokët sepse nuk donte të njihej. Ai u largua nga dalja e shërbimit dhe nuk dija çfarë të thosha”. Trajneri portugez, në fakt, sapo ishte shkarkuar nga Chelsea në vitin 2015 dhe donte të kalonte pa u vënë re në Londër, ku ai ka ende shtëpinë dhe familjen e tij.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *