• |
ide | kryesore

Ariana Grande shfaqet në publik pas finalizimit të divorcit

PaparazziAriana Grande dukej se ishte në gjendje të mirë pas zgjidhjes së divorcit me Dalton Gomez.

Këngëtarja e “7 Rings” u pa duke buzëqeshur dhe duke përshëndetur fansat teksa ndoqi performancën e vëllait Frankie Grande në Bucks County Playhouse në New Hope, Pa., të premten në mbrëmje.

Dalja e fitueses së Grammy erdhi një javë pasi ajo dhe Gomez finalizuan divorcin e tyre pas dy vitesh martesë.

“Ariana dhe Dalton donin me të vërtetë të kujdeseshin për njëri tjetrin gjatë gjithë kësaj dhe ta bënin sa më të lehtë – kjo është arsyeja pse ata me të vërtetë morën kohën e tyre me gjithçka,”  tha një burim i brendshëm në atë kohë. “Ata kanë një respekt të fortë reciprok për njëri-tjetrin.”

Sipas dokumenteve gjyqësore të marra nga Blast, agjenti i pasurive të patundshme do të marrë një pagesë pa taksa prej 1,250,000 dollarë. Përveç kësaj, këngëtarja “Side to Side” do të paguajë gjithashtu 25,000 dollarë për tarifat e tij të avokatit. Shtëpia që ish-çifti – të cilët kishin një marrëveshje paramartesore – do të shitet dhe ata do të ndajnë në mënyrë të barabartë fitimin.

Sipas Daily Mail, si Ariana ashtu edhe Gomez janë të ndaluar të shkruajnë një libër që tregon gjithçka për martesën e tyre ose të japin ndonjë intervistë për romancën e tyre.

Që nga ndarja, Ariana ka vazhduar me kolegun e saj “Wicked” Ethan Slater. Të dy u takuan në xhirimet e filmit të drejtuar nga Jon M. Chu vitin e kaluar në Londër. Slater më pas bëri kërkesë për divorc nga gruaja e tij Lily Jay, në korrik. Ata kanë një djalë 1 vjeç. Ndërkohë, Dalton u pa me aktoren Maika Monroe pak ditë pas finalizimit të divorcit nga Ariana./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *