• |
ide | kryesore

Gërdeci, Zamira Durda çon në gjykatë fletoret e djalit: Ma shkruani këtu vendimin!

Arkiva, Lajme, Të fundit
Gërdeci, Zamira Durda çon në gjykatë fletoret e djalit: Ma shkruani këtu vendimin!Zamira Durda, e cila humbi djalin e saj 7 vjeçar në masakrën e Gërdecit të 15 marsit 2008 ka dhënë një dëshmi prekëse në GJKKO ku po merren në pyetje 14 dëshmitarë.

Durda e cila tregoi momentin e shpërthimit dhe humbjen e djalit të saj, ka sjellë në gjykatë edhe dy fletoret e klasës së parë të djalit të saj.

Teksa i kërkoi trupës gjykuese llogari pse fletoret janë bosh, tha se vendimin duhet ta shkruajnë aty.

E pyetur nga avokatët e Fatmir Mediut tha se nuk ka asgjë personale me të por e quajti ngjarjen e rëndë një krim shtetëror.

“Gërdeci është krim shtetëror dhe përgjegjësi ka e gjithë piramida e shtetit. Nuk kam gjë personale me Fatmir Mediun”, tha ajo.4 Comments

 1. O shokë gazetarë!

  masák/ër,-ra emër i gjinisë femërore; numri shumës; -ra(t)
  1. vrasje e therje mizore e njerëzve në masë; kërdi, mizori: pushtuesit kanë bërë shumë masakra.

  Nuk ishte masakër tragjedia e Gërdecit se nuk u bë me qëllim, ishte aksident me pasoja shumë të rënda!

 2. Kjo zonjë nga dhimbja e madhe që ka për fëmijën e humbur në aksidentin e ndodhur në atë ndërmarrje harron se nuk mund të quhet një krim shtetëror çdo gjë që konsiderohet aksident ose një fatkeqësi e rastësishme. Nëse ka pasur neglizhencë përgjegjësit janë dënuar. Në fatkeqësinë e tërmetit ne Durrës humbën jetën 59 persona dhe as një nga drejtuesit e shtetit nuk i hetua o gjykuar.Dhe disa drejtues të thjeshtë lokalë që i akuzuan për t’a u ndërpre gjykimi.

  1. Macron u tregua më i ashpër më Serbinë se me Kosovën.

   “Më e fortë është ndaj Serbisë se i drejtohet së pari presidentit serb kur thotë kërkoj më tepër seriozitet. Edhe Von der Leyen edhe Charles Michel i kanë kërkuar Serbisë të zhvillojë hetime dhe ndoshta duke pritur rezultatin e këtyre hetimeve mund të shprehen për sanksione ndaj Serbisë.Zonja durda ti duhej ta kishe vrare salihu kehe me pare,por prap nuk je vone,shpeton shpirtin tend dhe kombin shqiptar,se shurranjoset maloke e quajne aksident,familja e salihut u pasurua nga shitja e barutit e fishekeve,sy peshkaqeni jeton me karminen Gimi i lepin bythen

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *