• |
ide | kryesore

Çështja Berisha/ SPAK po luan në fushën që i ka caktuar Rama

1, 2, Arkiva, IdeProkuria Speciale kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, SPAK, ka ngritur dyshime të forta mbi pavarësinë e saj, me mënyrën që ka zgjedhur për të vënë nën akuzë ish kryeministrin, Sali Berisha. Të paktën nga çka është bërë publike deri tani, Sali Berisha akuzohet se përpara 15 vitesh, në funksionin e kreut të qeverisë, ka kryer korrupsion pasiv duke favorizuar 5 familje ish pronarësh, mes tyre edhe dhëndrri i tij, për të privatizuar terrenet e klubit Partizani, ku më pas janë dhënë leje ndërtimi nga bashkia për 17 godina banimi.

Ky veprim i SPAK, prek thelbin e dyshimit bazë mbi këtë institucion, se deri më sot ai nuk ka shkuar kurrë te procedurat që kanë prodhuar skandale të rënda në këto 10 vite, më eklatanti ai i inceneratorëve, por është kufizuar vetëm në hetimin e pasurisë së personave të dyshuar si të përfshirë në afera korruptive.

Mosbesimi kryesor ndaj SPAK, lidhur me hetimin e dosjeve të ndjeshme të korrupsionit qeveritar, ka patur të bëjë pikërisht me kontrollin politik ndaj tij ose pamundësinë për të shkuar tek kokat që kanë projektuar dhe zbatuar skemat zhvatëse të PPP dhe konçensioneve, të cilat rezultojnë totalisht korruptive. Në asnjë hetim deri më tani, organi special i akuzës, nuk ka depërtuar tek procedurat e vendimmarrjes, por është mjaftuar me gjurmimin e pasurisë së disa zyrtarëve të lartë.

Akuza e ngritur mbi Sali Berishën, rrëzon paaftësinë apo pamundësinë e prokurorëve për të shkuar deri tek vendimmarrja politike, duke përforcuar tezën se organi i ri i akuzës lëviz sipas konjukturave të përcaktuara nga pushteti. Nëse për ish kryeministrin dhe kreun e opozitës, hetimi ka shqyrtuar aktet, emërimet, vendimet e qeverisë së atëhershme, çfarë e pengon SPAK të ndjekë të njëjtin parim edhe për skandalet e qeverisë së sotme, që kanë kërrusur ekonominë e vendit me pasojat e tyre katastrofike.

Çfarë parimi apo standarti e ndalon SPAK të shqyrtojë fjala vjen si u dha dhe kujt iu dha koncensioni i check-up qysh në fillim të qeverisë së parë Rama. Si u përzgjodh pa garë një kompani pa përvojë për të ngritur inceneratorin e Elbasanit dhe si u gënjye publikisht mbi pronësinë e së njëjtës kompani në të tre impiantet e djegësave. Pse kryeministri Rama dhe kabineti i tij miratuan në kohë rekord aktet dhe kontratën për koncensionin e Elbasanit dhe pse e mbrojtën hapur këtë projekt, që sipas Kontrollit të Lartë të Shtetit dhe se fundmi të vetë SPAK, ishte fund e krye korruptiv. Për këtë e shumë skandale të tjera, organi i ri i akuzës, nuk guxoi të rrëmonte më shumë se shtëpitë e grave të Arben Ahmetajt, rrogës së babait të Alqi Bllakos apo faturimeve për punë të pakryera të djalit të Lefter Kokës.

Garancia se SPAK nuk kishte këllqe për të shkelur kufirin që kishte caktuar pushteti, shpjegon edhe sigurinë e Edi Ramës kur përsërit me zë të lartë se edhe 100 herë po t’i jepej rasti do t’i ribënte PPP dhe koncesionet që sot rezultojnë në afera të pastra korruptive. Sepse kryeministri e ka përcaktuar vetë se deri ku duhet të shkojë hetimi i drejtësisë së re. Sipas tij, ky hetim nuk duhen të merret me procedurat, sepse ato janë të pafajshme dhe qënkëshin nxitur nga vullneti i mirë, por me ata që hanë dardha dhe mollë pas shpinës së tij. Dhe deri më sot SPAK e ka “respektuar” direktivën, duke luajtur vetëm në terrenin që i ka caktuar shefi i qeverisë dhe duke “ngrënë” ata që lëshon ai.

Në rastin e Sali Berishës, prokurorët dëshmuan se dinë të luajnë edhe në një terren tjetër, por vetëm kur kanë leje për ta bërë këtë. SPAK, që ende nuk ka një akuzë përfundimtare për tjetërsimin e pronave të ushtrisë në vitet e fundit, me një vullnet të admirueshëm ka shqyrtuar çdo shkresë të 15 viteve më parë, për një terren sportiv që vetëm në letra figuronte si aset i ministrisë së Mbrojtjes. Të njëjtët prokurorë që nuk e kanë parë të udhës të hetojnë mbledhjet e qeverisë që i hapën rrugë ngritjes së inceneratorëve, që edhe sot janë kosto për qytetarët, ishin marrë me procesverbalet e një dekade e ca më parë të kabinetit Berisha dhe plot detaje të tjera. Për të kulmuar me kontrastin ulëritës, që për çështjet e nxehta të korrupsionit të hetuara apo në hetim, Edi Rama nuk u mor asnjëherë në pyetje, ndërsa ndaj ish kryeministrit u vendos masë detyruese dhe dhëndrri i tij u arrestua me pompë në aeroport a thua se bëhej fjalë për bosin e ndonjë narkotrafiku.

Ja pra, që vullnet paska, por mungon liria për të vepruar. Për njërën palë aplikohet standarti i procedurave të pafajshme dhe i qafirëve që përfitojnë prej tyre, ndërsa për palën tjetër zhbirohet çdo procedurë si e fajshme që në zanafillë. SPAK është në të drejtën e tij të hetojë Sali Berishën në çdo aspekt të veprimtarisë së tij, për të cilën dyshon se mund t’i ketë hapur rrugë një afere korruptive, por është i detyruar që të njëjtin standart ta zbatojë dhe për ata që korrupsionin e kanë bërë autostradë në këto 10 vite. Nuk mundet që dikush t’i hedhi firmat fap- fap dhe të prezumohet i kulluar në qëllimet e tij vetëm se është në pushtet dhe dikush tjetër t’i ketë hedhur si mëkatar vetëm se është në opozitë.

Pas vënies nën akuzë të Sali Berishës, SPAK më së pakti do duhet të ndjekë të njëjtin parim edhe për dosjet e nxehta të qeveritarëve të sotëm. Të shkojë tek procedura. Përndryshe nga një instrument i ri i drejtësisë, do të shndërrohet në vegël të vjetër të qeverisë. ©lapsi.al80 Comments

  1. Gjithmone ka nje here te pare o Shkullak mercenari me vile. Ramen le ta fusin dhe ta kalbin ne burg por jo para ketij non grates qe shkaterroi Shqiperine dhe te djathten politike. Berisha jot shkaterroi demokracine, pronen, territorin me ndertimet pa leje, cpiku djallezisht legalizimet, beri administraten publike njesoj si Rama me militante, shkaterroi drejtesine, lejoi fajdet, shkaktoi masakrene 97 , djegjen e shtetit dhe shkaterrimin e ushtrise, Gerdecin, 21 Janarin, ne periudhen e Kryeministrit e ktheu shtetin ne shtet te Argites dhe Zenit. Kete pa permendur pasurite e inkluduara edhe ne ortakeri ne biznest me oligarket deri ndertimin e kullave.

   1. O kokë kar, çoja këto “Krimet” që i dini të gjithë ju enveristët e mutit, se mbase mund ti jepet skapit dhe ju mutrave ti hani mutin Dr Berishës.

    Vdekshi nga marrazi e urrejtja që ju ka nxirë llogjikën o enveristë muti!

     1. Artikull i saktë! Ky është një veprim agresiv tërësisht politik i spakut, armës së mafies së kuqe në pushtet. Kjo është nje dy-standardizim i pastër i kësaj vegle. Çështja është, kush e ka rradhën më pas?! … Meta, opozita, gazetarët e pavarur, biznesmenët që nuk i binden klikës në fuqi, si dhe çdo njeri opozitar duke futur edhe komentuesit këtu!!

      Kush shpreson për drejtësi brenda këtij sistemi kriminal është i humbur.

    1. Skanë llogjikë.

     Shumica këtu janë nga agjensia e fugës , hanë cerek sufllaqe.

     Qellimi eshte fol kot shpif shaj ofendo bej si kar pastaj bej si i zgjuar pastaj bej si i paanshem. Shumica e komenteve janë pa thelb pa llogjikë, sepse ske ce do llogjikën në një regjim hibrid diktature e maskuar.
     Mos u lodh kot por jep mendimin tënd për shkrimin e shkullakut

     Dmth mos e trazo mutin se bie era dmth,mos u merr me sufllaqexhinjtë

     1. Opozita nuk konsiderohet si një institucion i domosdoshëm i sistemit politik por një kundërshtar dhe armik që kërkon të marrë pushtetin.

      Fatkeqësisht Shqipëria bën pjesë në këtë grupim dhe Edi Rama ka kohë që ka filluar luftën kundër liderëve të opozitës së vërtetë për të mundësuar përjetësimin e pushtetit të tij të korruptuar.

  2. Po o mero analfabeti po! Denoncohet nje lajthitje e struktures antikorrupsuon, dhe merobaziket e mjere si ty mendojne se Lapsi mban anen e Berishes….
   Mbase ngaqe s’di te lexosh shqip…..

  3. Bravo Bushat!
   Duhet vepruar fiks siç thua ti!
   Pra, përveç Berishës duhet dënuar edhe Rama.
   Bile, nuk e di pse Metën e ke harruar?
   Dhe të shkohet më tej.
   Tu meret pasuria, Berishës, Ramës, Metës dhe familjarëve të tyre dhe ti ndahet fukarenjve.

  4. Si për Shkullakun , ashtu edhe për “malokun”.
   Duhet që të hiqet dorë nga përgjithësimi i SPAK , sikur ky institucion është një njeri i vetëm, ose a është SPAK apo ASPAK .
   Cilido shqiptar me nivel mesatar intelekti e di tashmë se prokurorët që përbëjnë SPAK-un, nuk janë të një kallëpi, si për nivelin profesional, ashtu edhe për anësitë e tyre politike.
   Thjeshtë e thënë :
   Ndryshon krejtësisht kryetari i ri i SPAK, Dumani , me ish kryetarin e mëparshëm Kraja.
   Z.Dumani nuk ka asnjë lidhje me “drejtësinë” diktatoriale enveriste, kurse Z.Kraja ka qenë pjesë e asaj drejtësie.
   Kraja i pat mbyllur krejtësisht sytë ndaj aferave të shunta korruptive të qeverisë aktuale e u “trimërua” vetëm kundër Berishës, ndërsa Z.Dumani i zgjedhur edhe më mbështetjen e ambasadës amerikane, ndonëse me shkopij nën rrota, filloi detyrën parësore që ka ky institucion, hetimin e ndëshkimin e peshqëve të mëdhej të politikës shqiptare të përzjerë me botën e krimit e me politika korruptive.
   Duke krahasuar prokurorin Kraja me kolegun e tij Dumani, është sëpaku naive që të cilësosh prokurorët e SPAK, sikur janë njëlloj të gjithë kundër Berishës apo kundër Ramës.
   Nuk kanë ardhur nga kozmosi 17 prokurorët e SPAK, por janë njerëz, shqiptarë të dalë si produkt i kësaj shoqërie të infektuar nga propogandat, por edhe interesat e ngushta vetiake politike.
   Në bindjen time, meqë Rama si kryeministër i ka marë të gjitha pushtetet, ka arritur që në SPAK të fusë shumicën e prokurorëve servilë të tij.
   Një pjesë e prokurorëve me prejardhje të persekutuarve nga regjimi enverist, sigurisht që nuk ka sesi të mbështesin një qeveri të udhëhequr nga ish PPSH, por ama ka edhe juristë me formim perëndimor, që ju referohen vetëm ligjeve e jo anësive politike.
   Më tërheq vëmëndjen se ndryshe nga hetimet parlamentare, një pjesë e prokurorëve të SPAK-ut, kanë hapur hetimet vetëm nga akuzat “kallzime” të një personi, Taulant Ballës.
   Është po i njeti person që pat bërë “kallzimin” për Bashën, në sinkron me McKonigal, e i njejti person që ka bërë kallzminin për dhëndërin e Berishës kur ka qenë kryetar i grupit parlamentar të PS, që tani me pushtetin e ministrit të mbrendshëm duket se po realizon synimet e tij politike.

 1. Spaku te mendohet mire, se i paguajme ne te gjitha, siç po i paguajme, e bija Sales eshte fenomen ne jurisprudence!

 2. Zef Brozi eshte dakort me ty Shkulak plak.
  Keto dokrra thuaji Remzi Hoxhes ose Fazllicit
  A keni turp ,hic fare.
  Edhe Imam bajalldia e di mire se si eshte rrahur sa ja thyen te gjitha dhembet.
  Ikni dhe qerrohuni Shkullak.

  1. O karr komunistët vranë mbi 6000 njerëz të pafajshëm, zhdukën elitën kombëtare të arsimuar në universitetet më të mira të Europës e ju hani mut me akuza neokomunistësh që shpifin e që idiotë si ti, që jeni shumë e u shofshi, merreni me zef karin këlysh komunisti

   1. 4852, duke filluar nga 24 maji 1943. Përfshihen edhe ballistët e vrarë më luftë.
    Vetëm në ’97 u vranë 3000 persona. Dhe po vazhdojnë të vriten.

    1. fiks, bandat e komiteteve te shpetimit jane autoret e vrasjeve , zani caushi me shoke!

     komunistet vijne me gjak ne pushtet

 3. Nëse për ish kryeministrin dhe kreun e opozitës, hetimi ka shqyrtuar aktet, emërimet, vendimet e qeverisë së atëhershme, çfarë e pengon SPAK të ndjekë të njëjtin parim edhe për skandalet e qeverisë së sotme, që kanë kërrusur ekonominë e vendit me pasojat e tyre katastrofike.

  i plasi kari rames . spaku ben cdo rama or shkullak!

  Hale qeveri, Hale drejtesi, Hale!

 4. Shullak me fund shqiptaret po shohin nje drejtesi qe mer ne hetim ish kryeministin e nje vendi te koroptuar ku ai eshte regjizori kryesor i ketij korupsioni qe ka vendi. Sot eshte nje dite qe do mbahet mend gjate ne memorjen e kombit. Falenderoj ato gra e burra qe i treguan kombit qe ligji eshte dhe mbi te fortin e “madheshtorin” Berisha.

  1. O Astrit, po pse heton vetem nje ish-kryeminister dhe jo mje kryeminister ne detyre kur skandalet dhe faktet e korrupsionit te tij jane jo vetem te fresketa por edhe uleritese?

 5. Drejtesia me regji vazhdon cirkun!

  Fakti eshte qe duhet hapur tymnaje qe opozita te shfokusohet.

  Janë fshire ndarjet mes shteit pushtetit ligjit,parlamentit drejtesise .. ka vetëm një emër edi rama si emerues te cilit po i rreshket dheu dhe ai e ndjen ndaj godet rivalët politikë here me lindita nikollën në parlament herë me taulantin dhe ardi veliun j
  Etj ministra e bashkiakë dhe herë me arben krajën herë me gjykatën kushtetuese … Dhe çdo herë me mediat që ai i kontrollon masivisht.

  Kesaj rradhe nderi i shkoi spakut dhe gjkko !
  Kjo çështje është politike dhe do përdoret politikisht gjerësisht në media sidomos sa here te kete nevoje rama psh para zgjedhjeve gjykata do planifikojë dhe do njoftohen seanca apo do rrjedhin indo gjoja kompromentuese ne mediat kazan të ramës.

  Qëlimi kësaj dosje pa krim është të përdoret publikisht politikisht sepse krim ne ate kallzim nuk ka dhe përzgjedhja e akuzes eshte e tillë për korrupsion pasiv qe ska shanse reale të vertetohet.

  Kështu spaku me ne fund e nxorri kokën dhe po përdoret politikisht për të goditur rivalin , kundershtarin politik.
  Siç ju desh 3 vjet nga kallzimi i tualetit do shohim që spaku do e cojë këtë ceshtje aq sa berisha duhet te jetoje edhe 20 vjet !

  Respekte doktorit, dhe vetem doktori ka me e hudh ramën dhe kjo çeshtje sdo ketë pikë rëndësie

 6. Ne keto ngjarjet e fundit ka gisht dhe asht faktor kryesor USA.
  Qe te mos ndodhte ajo qe ndodhi me ambasadorin britanik,qe nxori te palarat e percaktimit “non grata “ nga MB,amerikanet i’a shtuan trysnine qenverise tone,kryemutit Ed Pashiqit dhe SPAK-ut qe SB te akuzohet ME ,OSE PA TE DREJTE,ndoshta edhe te burgoset per korrupsion.
  Per te ruajt reputacionin dhe fytyren e vet karrshi Botes,USA urdheroi burgosjen e JM dhe kufizimin e levizjes te SB dhe bisnesmenit Bektashi.
  GODITJA ASHT VETEM PER SB dhe OPOZITEN.
  Ato kembengulin qe te hame ate BARIN E Kimit.
  Pazari i Edvin Pashiqit me Y.Kim kuptohet se ka lidhje me McGonigal.Pashiqi shqiptar asht pengu i amerkaneve.
  Meqenese SB nga i percaktuar nga USA, ne vend qe te humbte mbeshtetjen ne popull,cuditerisht i ndodhi e kunderta.Ai u ngrit ma lart.
  Heshtje ne USA per Edvin Pashiq-McGonigal , ne kembim te goditjes te non gratave.
  Dhe lahet fytyra Blinken,Kimit dhe qeverise amerikane.

 7. Tendenca e SPAK-ut është që të përfshijë dhe familjarë të tjerë, do të synohet të goditet vajza dhe djali. Hetimi ka filluar me formulën e famshme “ndiq paratë”.

  Ky është hapi i parë për të shkuar te trekëndëshi i Bermudës. Deri para pak kohësh kanë qenë katër, por njëri është defaktorizuar. Dhe ka nisur nga ky që ka qëndruar më gjatë.
  Nëse ti sot akuzon këtë për diktaturë, ti ke qenë diktator se ke çuar shefin e opozitës në burg, Fatos Nano”,Ilacet o cecen e malok i salihut

 8. YMER QELBAZE KELLIRA U KAP DUKE JA FUTUR KARIN NE BYTH FRRYK CYPIT AFER PALLATIT TE ARMINA MEVLANIT DHE ZENI TE BABIT-SOKOL BALLA POSTOJ NJE VIDEO LIVE DUKE MASTURBUAR NE ZYRE TE EDI RAME-INFO YMERI :ALEXANDER VUCIC BABA I ZAHOS thotë:

  YMER QELBAZE KELLIRA HA FUT KARIN NE BYTH FRRYK CYPIT ,CAR BOLES BOLINO,DENIS MINGES ,LORENC VANGJELIT DHE EDI RAMES

 9. Demokratët akome nuk e kuptojnë akoma por nuk ka lajm më të mirë për ta se ky. Nuk duhet harruar se Sali Berisha erdhi nga shëtitjet romantike me varkë me Enver Hoxhën dhe familjen e tij dhe festat e Bllokut në ditëlindjet e fëmijëve të diktatorit gjakatar të rregjimit komunist, direkt në krye të Partisë Demokratike. Ka ardhur dhe ikur koha që në 1997-ën kur ai do duhej të ishte harruar.

  Me qindra e mijëra Shqiptarë nuk guxojnë të kritikojnë qeverisjen e sotme nga frika se po të dobësojnë qeverinë mund ti japin një dorë Sali Berishës. Nuk guxojnë të bëjnë asnjë kritikë sepse alternativa e opozitës që është ajo e Sali Berishës është tmerr. Njoh me dhjetra shqiptarë të ndershëm, të edukuar, që janë gati të pranojnë çdo padrejtësi por Sali Berishën kurrë më. Dhe insistenca e militantëve të PDsë për të na ofruar Sali Berishën medoemos, këtë kalë të ngordhur që s’mban dot veten më lëre pastaj të drejtojë Shqipërine, është ofenduese.

  Ai duhet të largohet sa më parë që të çlirohet vendi, të marrin frymë njerëzit, pa pastaj gjënden njerëzit që e bëjnë alternativën; jo një, por mijëra.

 10. Jo .Kjo nuk eshte drejtesia,jo qe prisnin Shqiptaret,se shqiptaret me kete ceshtje treguan ,qe drejtesine e duan si nje hakmarje dhe ndeshkim per kundershtarin politik,pornuk eshte drejtesi qe i afrohet drejtesise usa qe eshte kampioni i drejtesise ne bote,por dhe i BE -se.Ky aksion “spektatolar ” i spakut tregoi se ishte nje spektakel,per bonus popullor per veten e vet,pra spakun,por mund te jete nje amnisti per kokat e larta te inceneratoreve, sterilizimeve,apo dhe deri te porti i dursit apo ai i sarandes se agacit te xhackes..Pame analiste,qe ne krahun e mazhorances,qe po bejne gjykatsin,prokurorin dhe policin,,gardianin e burgut dhe deri vjellen e vrerit dhe helmit,duke nxerre nga barku vrerin qe kane mbledhur qe nga 92 [ketu kam parasysh baze,gjikondi,cupi,,bollanon hilen,muc nanon,mdrecen, xhunglen,} etj si keta Ka zera qe thone qe rama me anen e spakut e hodhi perfundimishte jashte ringut opoziten per zgjedhjet e 2025 dhe sot ate qe rama e ka thene para 2021 se ai eshte kryeminister deri me 2029.Pra te gjithe keta larte e kane dhene tash verdiktin per berishen kundershtarin armik i betuar,per ta,pra me analizat e tyre ,te egra dhe harbute,jo kerkojne,por si shprehen urdherojne spakun,ta arestojne dhe pa gjyq fare se gjyqin ja bene ata,gjyq popullor si pas 45 ,kr zhvilloheshin gjyqet kundra ” kulakeve” marshonin rrugeve me parrulla neper duar “Armiqte ne litar.vdekje armiqeve,etj parrulla te tilla komuniste.Pash dhe deri klodjana lala,qe eshte direkt ne konflikt interesi,se eshte ne gjyq me nje nga te akuzuarit,po ben prokurorin gjykates dhe duket se gjyqi i saj pushoje tani se akuzuesi do burgoset dhe ska shpetim.Mesa kuptoj une spaku,po ben nje loj te piste me nje prapavije te rrezikshme qe do e fundosi perfundimishte akuzen e drejtesise dhe drejtesine shqiptare dhe korrupsioni galopante qe kane bere kryeministra,ministra,kryetare bashkise,zyrtaret e larte shteterore dhe te pushtetit ,me kete padi te pastudjuar intelektualishte dhe prefesionalishte,sa qesharak aq dhe injoranci, nga spaku.do humbasi pritjen e publikut shqiptare,qe kerkon qe te gjithe te korruptuarit pushtetar,qe shkateruan demokracine shqiptare,masakruan fizikishte dhe ekonomikishte shqiptaret,te shkojne para drejtesise dhe te denohen si denohen te korruptuarit pushtetare ne usa dhe BE.Kjo qe beri spaku eshte nje amnisti per pushtetaret e korruptuar dhe hajdute shqiptare,qe vodhen,masakruan dhe perdhunuan vendin tone shqiperine.Spaku i beri vetvrasje vetes dhe shqiptareve i vrau shpresen,qe priste nga spaku,nga kjo drejtesia e shume pritur.Shqiptaret duan drejtesi,qe i akuzuari te shpallet fajtor vetem nga gjyqi.Qe vetem gjykata ta shpalli fajtor,perndyshe , burgu do mbyshet me kulak dhe jo me fajtore.Gjyqet popullore sjane drejtesi perendimore,por gjyqe proletare.Turp.Shume turp,pabesi dhe poshtersi , ,qe spaku i beri FBI -se shqiptare,emrit te madh qe populli i vuri spakut,si shpresen qe e priste me aq mall dhe emocion,qe e shikonte si shpetimin e tij,nga korrupsioni,ky mikrob vdekjeprures per vendet dhe popujt.

  1. Ore terr tarr,a te ka rrahur ndonjehere Berisha apo jo.?
   Ata qe e Kane provuar ne kurriz nuk e harrojne ,kurre,biles Eduard Selamit I kishin Rene edhe dhembet.
   Kurre me tha korbi,kurre me.
   O sot o kurre duhet ndeshkuar.
   Keto pordhet e demokracise,kushtetuta apo lahuta jane koti fare.
   Shkulaku a je rrahur ndonjehere Vence nga Berisha apo Gazidedja apo vetem Remzi Hoxha u zhduk.
   Nuk harron se vonon.

   1. Të kishte pasur Shqipëria në fillim vitet 90, jo shumë por nja dhjetë “copë” Gazidede, sot nuk do të kishim në politikë kriminelët sigurimsë të Enver Hoxhës e hetues xhahilë që na janë bërë koka e drejtësisë e që më keq akoma dominojnë ekranet e televizioneve shqiptare.

 11. Cu be avokati francez qe do mbronte Berishen nga amerika.
  Kushedi ndoshta vjen ne Tirane qe ta mbroje familjarisht nga real estate shqiptar.
  I shketi Berishe eshte bo si agent imobilareje qe shet 1 m dhe fiton 1000m.hajde hajdut hajde,tamam mamuth hajdut.

 12. Sot ne oren 14:00 te gjithe ju shpellkare maloke cecene skiftere shurranjose te dashuruar me kriminelin serb salih karaxhic qe ju ka shkerdhyer per 30 vjet dilni neper rruge e me ulurimat e juaja beni ate qe salihu kerkon mos lejoni qe salihu te shkoje ne gjykate,mos harroni kosat lopatat tritolin e sjell nje fare Gimi eshte i zoti,lumneshi ju sjell revolet,kulici fisheket,por vendimi i kupoles se klanit Trusti i Geshtenjave e ka braktisur salihun,ne gjuhen e mafias lereni salihun te beje cte doje,sot Llaxorja do beje trimin ju ndihmojeni per hallin qe ka.suksese shpellkare

 13. Kjo ngjarje me Malltezin eshte, nje pike uji ne oqeanin e abuzimeve qe jane bere ne kurriz te shqiptareve ne keto 32 vjet. Qe eshte drejtesi me regji, kjo duket nga larg. Ne diten kur arrestohet Abi, zgjidhet si kryetar I akademise se turpit Skender Gjinushi, minister I diktatures, mik dhe bashkepunetor I Zani Caushit dhe Tom Doshit. Eshte ky qe ka perzier corbe 20 vjet ne politike dhe ndertoi pallat duke qene kryetar parlamenti. Ne token e kujt, ne mes te bllokut?!. Sa e sa kodoshe e batakci,sot pronare mediash si Sandri, Ylli Rakipi, Fane Hysenbelliu&co kane ndertuar pa leje dhe ne toka te grabitura e te tjetersuara me letra falloco?!. Duhet hapur kutia e pandores!….

 14. nusja e shtëpisë Armina Mevlani vijon e pashqetësuar punën në rrjetet sociale.

  Nusja e Shkëlzen Berishës, ka publikuar një foto teksa reklamon teknikën e rregullimit dhe heqjes së vetullave. Por ajo së bie në sy tek blogerja është varësja e saj e shtrenjtë e cila nga një kërkim i thjeshtë në internet rezulton se kushton 19 mijë euro.

 15. YMER KELLIRA INFO-ALEXANDER VUCIC BABA I ZAHOS-KRISRAQ RAMA BABA I GREGUT -YMERIT I MBAN GOJE ERE MUTI TE GJITHE E TALLIN thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH CAR BOLES BOLINO ,KOL BALLES DHE FRRYK CYPIT

 16. Analiza shume e sakte.

  SPAKU perfundimisht nuk doli nga drejtesia e vjeter por u be me keq nje vegel e mafies ne pushtet.

  Zullumet e kesaj mazhorance jane aq uleritese qe do te duheshin 5 SPAK per ti gjykuar.

  Pra edhe politika amerikane tregoj qe mbetet nje politike injorante dhe bashkepunetore me mafien sic beri me Sadamin, Bin Laden,Noriega e Pinochet kur i duhen. Turp.

  1. lale kan morr cantat me leke euro USD , shkojshin valixhet rrjesht tek Mc|Gonical! Lu dhe Kimete Fytyrbytha

 17. Po pse, faji i SPAK është, që opozita sot përfaqësohet nga Sali Berisha, njeriu që ka mbi supe akuzat nga më të llahtarshmet, që nga korrupsioni, deri tek vrasjet politike?

  Faji i SPAK është, që opozita sot përfaqësohet nga Ilir Meta, njeriu i cili konsiderohet si politikani më i korruptuar në vend, provat e të cilit kanë dalë me zë dhe figurë?

  Faji i SPAK është që opozita sot përfaqësohet nga Fatmir Mediu, ministri që punonte si sekretar i Shkëlzen Berishës, duke shkaktuar një nga ngjarjet me të rënda në vend, Gërdecin, me 26 të vrarë e qindra të plagosur?Ti malok i salihut mos perdor emrin Tirona se ti ke 30 qe e shurron o shpellkar i salihut

 18. YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH FRRYK CYPIT SE PO TE PRET ME KANATIERE ME NGJYRE MAVI. SOKOL BALLA MASTURBON LIVE NE SKYPE ME BREKE MAVI NE ZYRE TE LAL DHJERIT thotë:

  YMER KELLIRES NE MENGJES JA SJELL KAFEN NE KREVAT FRRYK CYPI ,KURSE ZENI TE BABIT JA SJELL KAFEN ARMINA MEVLANI Hhaha haha

 19. Kjo “tabu” me SHBA-te me sjell ndermend tabu-ne e Berishes dikur me Fatmir Haklajn, nuk guxoi ta permendte kurre me emer sa ishte gjalle.
  Çka me ben te mendoj se duhet te jete i njejti nivel frike dhe paranoje si nga ai qe te kercenon me plumb dhe nga ata qe te kercenojne me ligj”

 20. Neni 2

  Ndalimi për kandidim dhe për t’u zgjedhur në një funksion të lartë publik dhe deputet

  Në bazë të ligjit, ndaj shtetasit Sali Berisha është marrë një masë sigurie (Detyrim paraqitje) dhe për këto arsye i hiqet e drejta për të kandiduar si deputet dhe nga çdo funksion tjetër publik.

  Ky vendim i jep fund karrierës tij pokitike.tani shkoni lepijini bythen lulzimit per tju shkruaj emrin ne listen e deputetit.

 21. YMER MOS SHKRUEJ KETU PO IK FUTJA KARIN NE BYTH FRROK CYPIT SE PO TE PRET NE BREKE NGJYRE MAVI thotë:

  YMER SHKO PRITE KRESHNIK SPAHIUN SE PO VJEN TE JUVE ME JA TI KARIN NE BYTH KRESHNIKUT SE EDHE AI PA PIDH ESHTE SI JU HAHAH

 22. E kanë autorizuar që ta ndjekë çështjen dhe kanë rënë dakord secili nga 63 bashkëpronarët e tjerë që t’i japin nga 3 deri ne 5 % Malltezit për shpenzimet që do të kryheshin për të gjithë praktikat. SPAK thotë si ëshë e mundur që një çështje që nuk është zgjidhur për 10 vjet dhe sapo ndodhi kjo procedurë, filloi të marrë zgjidhje,kurvat qe punojne te kompjutrat e lapsit fshijne komentet ku tregohet pasuria e vene nga djersa e bythes se salihut te pranuar dhe vete nga jam arber

 23. LAPSI.al I TALLIN KEQ ZAGARET E TREDHUR NGA BOLET YMER KELLIREN DHE SOKOL BALLEN-MASTURBUESIN LIVE NE SKYPE thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH FRRYK CYPIT
  SOKOL BALLA IK DHE MASTURBON LIVE NE SKYPE NGA ZYRA E LAL DHJERIT

 24. “Politikani Sali Berisha ka zgjedhur të bëjë avokatin të vetes dhe të tjerëve. Do ishte e udhës që pyetjet t’i bënte para prokurorëve. Mbrojtjen ta bëjë në sallë. Do të ishte e udhës që Berisha që në fundjavë kur u njoh me këtë gjë, te deklaronte se mbrojtjen do ta bënte në institucione.

 25. E trajnuar nga amerikanët, kush është prokurorja e hekurt Enkeleda Millonai që shembi bunkerin 30-vjeçar të korrupsionit dhe rrënoi ‘perandorinë’ Berisha. U ‘stërvit’ nga SHBA-BE edhe në Kroaci…Salih karaxhic berisha po ke burreri e karakter shko perballu ne prokurori e gjykate dhe faktoji atje Dacibaot jo si nje kurve maloke neper konferenca pa vlere per opinionin,por vetem per te mbrojtur bythen tende e sojin tend kriminal,shpjego si u pasarua jamarbri dhe femijet e tu ne kohen e mbreterimit tend kryeministror,kjo eshte arsyeja qe vrave qytetare ne bulevard sepse te duhej kohe per ti permbyllur vjedhjet qe po benit si Mafioz kalibri,behu burre mos u mer Mellonain por me Shba

 26. YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH FRRYK CYPIT,SOKOL SKYPE BALLES CAR BOLES BOLINO DHE ALEXANDER VUCIC

 27. Sali Berisha, që në fakt përdori fuqinë e tij si kryeministër dhe atë të gjithë Shtetit për të realizuar atë privatizim. Për të arritur këtë qëllim Berisha, mes të tjerash, ka ndryshuar 2 ligje, ka bërë 8 VKM, ka emëruar dhe shkarkuar zyrtarë sipas nevojave, ka vënë në dispozicon të procedurave 5 ministra të ndryshëm bashkë me institucionet në varësi të tyre duke përfshirë kupolën e forcave të armatosura, duke prodhuar në total mbi 130 shkresa vetëm për këtë çështje.

 28. YMER KELLIRES I MBAN GOJE ERE MUTI PRANDAJ E TALLIN TE GJITHE DUKE BREDHUR RRUGEVE SI NJE ZAGAR I FRUSTRUAR SEXUAL thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH CAR BOLES BOLINO E MOS SHKRUAJ KETU TE LAPSI.al

 29. Ja pse Fatmir Bektashi është njeriu kyç i këtij hetimi. Nëse do të konfirmojë (duke përgënjeshtruar Berishën) që Jamarbër Malltezi nuk ka dhënë asnjë kontribut financiar në ndërtimin e kullave, atëherë do të jetë prova që familja Berisha është korruptuar në këmbim të favoreve të dhëna në procesin e privatizimit. Nëse do të ndryshojë version dhe do t’i japë të drejtë Sali Berishës, atëherë do të jetë kjo prova që ndërsa vjehrri vendoste Shtetin në dispozicion të privatizimit të truallit, Jamarbër Malltezi pastronte në ato 19 kulla paratë e pista të familjes. Si në një rast, ashtu dhe në tjëtrin, të gjithë rezultojnë fajtorë.

 30. Për një pjesë të popullit, kur akuzohet kryetari tyre:

  – 10 milion euro s’janë prova,

  – 17 kulla s’janë prova,

  – 10 dëshmitarë s’janë prova,

  – 4 të vrarë në bulevard s’janë prova,

  – 300 të vrarë dhe plagosur Gërdec s’janë prova.

  – Fabrika armësh apo piramida me lekë s’janë prova.

 31. YMER KELLIRA DHE YLLI PATA SHKRUAJNE KETU LAPSI.alQKA LEH KRESHNIK SPAHIU thotë:

  TMER QELBAZE KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH KRESHNIK SPAHIUT

 32. YMER QELBAZE KELLIRES I MBAN GOJA ERE MUTI PRANDAJ E TALL ANDI BUSHATI DHE ARMAND SHKULLAKU ,KUR FUTET YMERI NE LOKALE ANDI DHE MANDI LARGOHEN SE NUK ULET NJERI AFER YMERIT SE TE QELBE FARE

 33. Reforma në drejtësi të cilën e miratuan të 140 deputetët e parlamentit shqiptar, si qëllim kryesor kishte depolitizimin e saj.
  Po a thua vallë se tani drejtësia është depolitizuar ?
  Përkubdrazi është politizuar skajshmërisht e veç kësaj ka katandisur me gjysmimin e numurit të juristëve, duke bllokuar me dhjetra mijra dosje problemesh të pazgjidhura gjyqësore..
  Nuk po merem me Gjykatën kushtetuese që dominohet tani tërësisht nga mvartësit e PS e po kështu edhe Gjykata e lartë që nga kryetari i saj.
  Po merem me të famëshmen “prokurori të posaçme” SPAK, që do të bënte mrekullira për të ndëshkuar “peshqit e mëdhej”
  SPAK-u nga 20 antarë që duhet të ketë, deri tani ka 17.
  Deri para pak kohësh ai drejtohej nga një ish hetues i diktaturës enveriste që kishte arrestuar qytetarët që kishin rrëzuar bustet e Stalinit, i cili vazhdon të jetë pjesë e këtij ekipi.
  Me ndërhyrjen thuajse të hapur të ambasadores amerikane që Berisha e quante “guvernatore”, në kryesimin e SPAK u zgjodh një prokuror tjetër i cili ndërmori hetimet për skandalet e shumta korruptive të qeverisë aktuale e që konsiderohet i pa ndikueshëm politikisht.
  Por sa prokurorë ndër 16 prokurorët e tjerë të SPAK-ut, figurojnë si të pamvarur nga politika apo më saktë e thënë nga diktati i Ramës ?
  Këtë nuk e dijmë ama dijmë se prokurorja që ka formuluar akuzat ndaj Berishës, është mbështetur në “kallzimet” e ish kryetarit të grupit parlamentar socialist, Taulant Ballës.
  Që në piknisje pra kjo dosje burimin e ka thellësisht të njëanshëm politik.
  Taulant Balla është edhe politikani që i ka mbajtur hapur ison edhe McKonigalit, në gjuetinë e shtrigave ndaj Lulzim Bashës.
  Drejtësia amerikane e ka akuzuar Mc Konigalin se ka bërë veprime korruptive me udhëheqës politikë shqiptarë kundër opozitës shqiptare që drejtohej jo nga Berisha, por nga Bahsa.
  Paradoksalisht, akuzave të sajuara të Ramës e Taulantit në bashkëpunim me funksionarin e lartë amerikan të FBI kundër Bashës, i është bashkuar edhe doktor Berisha që vazhdon ta quaj ate “Lulzim pengu” i Ramës, ndonëse oficeri i FBI i ka pranuar fajet e tij, pra që i ka rënë kot më qafë Bashës i korruptuar nga socialistët shqiptarë..
  Po e lemë mënjanë të kaluarën e Berishës me shumë dritë-hije të theksuara por që padyshim do të hyjë në historinë e politikës shqiptare si një politikan i shquar, si personazhi kryesor i momentit të ndryshimit epokal nga sistemi enverist diktatorial, në sistemin demokratik pluralist perëndimor.
  Sa i takon gjëndjes aktuale tepër problematike të respektimit të pronës private, për ta analizuar ate, duhet detyrimisht të meremi me të kaluarën historike të Shqipërisë.
  Gjatë regjimit zogist, ndonëse Shqipëria kaloi në një sistem monarkist konstitucional, vazhdoi të ishte një shtet feudal.
  Nga feudalizmi monarkist konstitucional me elementë të pluralizmit parlamentar të mbretit Zog, Shqipëria kaloi në një monarki tjetër absolute , në monarkinë staliniste të Enver Hoxhës, ku të gjitha pasuritë, edhe pronat private u bënë pronë e kësaj “monarkie” komuniste të kontrolluara nga vetëm një dorë, dora e diktatorit.
  Në këtë periudhë, përveç shtypjes kriminale të regjimit diktatorial, tek shqiptarët u zbeh fare edhe nocioni i pronës private. Ngaqë çdo pronë e kishte pushteti diktatorial, të gjithë filluan të vidhnin për të mbijetuar .
  Ishte e përhapur shumë gjatë kohës së diktaturës “memoja”, “Sa i pasur qënka kyshtet, vidh e vidh e ska të mbaruar”
  Po çfarë vidhnin të gjorët shqiptarë ?
  Kooperativistët vidhnin në ish tokën e tyre disa kallij misri për të ushqyer fëmijtë e urritur..
  Në qytet, në ndërmarjet shetërore e deri në administrata, vidhnin materiale ndërtimi që mungonin në treg.
  Jo më që u harua fare nocioni i pronës së vogël private, por të gjithë pronarët e mëdhej të tokave ishin asgjësuar familjarisht fizikisht apo kishin emigruar..
  Në ndrimin e sistemit nga diktatura njëpartiake komuniste në ate pluraliste disa partiake, është naive të pretendohet se në Shqipëri pati parti të mirëfillta të djathta,
  E djathta antikomuniste e përbërë nga intelektualë të formuar në perëndim e, tregëtarë e pronarë të mëdhej tokash ishin asgjësuar krejtësisht e bijtë e tyre të rritur në internime ishin tërësisht të privuar nga arsimi.
  Fillim vitet 90 të shekullit të kaluar, e gjetën Shqipërinë vetëm me disa intelektualë të burgosur, edhe ato shumica nga ish bashkëpuntorë të ngushtë të paranoiakut diktator, që ai i vrau e burgosi nga frika se mos e vtrisnin ate.
  Shtresa tjetër e intelektualëve , ishte formuar me ideollogjinë komuniste e shumica e tyre kishin qenë antarë të PPSH, të detyruar për të siguruar karierën profesionale.
  Paradoksalisht , në krye të Partisë së “djathtë” demokratike shqiptare, si parti opozitare me Partinë e Punës, kishim doktorin e shquar Sali Berisha që kishte mbi dy dekada si antar i PPSH, e më keq akoma Gramoz Pashkon, birin e një ndër prokurorëve të përgjithshëm të diktaturës enveriste.

 34. Berisha bën ‘copë’ Shqipërinë në median greke: Tek ne ka një fond sekret! S’duroj dot kur preket Beleri…Tani keni te drejte te mburreni burrecin serb te ballkanit salih berisha,per bythen e vet shet dhe kalamajte e tij.Antari i fundit i byrose politike akoma beson se ekziston e djathta demonkratike kur kryekari shpellkar salihu komunisti i fundit ne ballkan

 35. Berisha në fillim nuk pranonte të merrte njoftimin, duke u fshehur në banjë kur vinin policët, në zyrë, apo shtëpi.

  Pastaj kur e pa që mund të merrte një ndëshkim dhe më të madh, dërgoi dy avokatët e vet në gjyq, duke pranuar procedurën ligjërisht. Pastaj tërhoqi avokatët, me shpresë që do të bllokonte procesin dhe tani po mbrohet me avokatë “kryesisht”, të caktuar nga gjykata.Te kane bere te rrotullohesh si Qingji ne hell,o serbi salih karaxhic berisha,po te shikojne dhe shpellkaret maloke dhe po te presin derisa te piqesh dhe pastaj do te shqyejne copa copa.

 36. Dikush u gëzua, të tjerë u hidhëruan, ndërsa dumbabistët, ata që kanë mbi tri dekada që i shkojnë mbrapa si kone Sali Berishës duke e përkrahur në çdo marrëzi të tij, duke e brohoritur pas çdo krimi që kryente dhe duke u zgërdhirë pas çdo padrejtësie të tij, u shfaqën vrullshëm në mediat e panumërta shqiptare duke bërë avokatin për ta larë nga krimet.salihu pranon procesin gjygjsor por nuk ka bythe te paraqitet dhe ben si Beni ecen vete dhe thote nuk do shkoj,njeriu qe nuk e ka njohur kushtetuten dhe ka votuar kunder,kur spak e coi nga gjumi na ben trimoshin me mendesi shpellkari

 37. Dumbabistët mund të pranojnë gjithçka, por jo t’iu preket Baba. Ata shfaqen pasionantë në rolin e avokatit megjithëse s’marrin vesh nga ligjet dhe as nga e drejta. Ata njohin “të drejtën” politike, por jo atë ligjore. Për ta, Baba ka gjithmonë të drejtë. Edhe kur nuk ka, ai përsëri ka të drejtë, edhe kur fyen e shpif ai dëshmon moralin më të lartë, edhe kur rreh, burgos apo vret kundërshtarë politikë, mbetet humanisti dhe demokrati më i madh i vendit, edhe kur firmos vendime në shërbim të individëve të veçantë apo kur merr në mbrojtje hapur bashkëpunëtorët e tij më të lartë të akuzuar nga drejtësia për korrupsion, ai mbetet luftëtari më i madh kundër korrupsionit, edhe kur zëvendëson gjyqtarët e prokurorët me diplomë universiteti me kursantët gjashtë mujor të Plepave ai përsëri dëshmon përkushtim për drejtësi, edhe kur refuzon të paraqitet para organeve të drejtësisë është sërish në të drejtën e vet.

 38. Unë e kuptoj diskursin e zt.Berisha pas gjyqi që ai ka bërë ndaj kundërshtarëve kanë qenë gjyqe politike. Më kujtohet si përdori gjyqi e lustracionit për të hequr kundërshtarët politikë. Gjithmonë i ka përdorur ligjet, gjykatat për të sulmuar kundërshtarët politikë dhe mbase është e vetmja rrugë që ai njeh”, shtoi Godole

 39. Dokumenti bombë: Gjermanët i kërkojnë shpjegime vajzës së Argita Berishës se ku i gjeti babai yt 320 mijë euro që t’i dha ty!

 40. Drejtësia e re, duke pasur mbështetje të fortë nga SHBA dhe BE, po bën atë që s’kanë bërë në 30 vite, po akuzojnë zyrtarë të lartë dhe ky është misioni i tyre. Sali Berisha dhe njerëzit e tij morën dhe burgosën Fatos Nanon. Arrestimi i tij u quajt politik dhe Nano mori pafajësinë në gjykatë. Që prej asaj ditë vijon të jetë besëlidhja e madhe e kastës politike pluralë për të mos e lejuar drejtësinë të hetojë në sfera të larta.

 41. Antikomunizmi i kësaj shpure politike pa din e iman, i shfaqur me rrëmbim në momentet kur i ashtuquajturi komunizëm pësoi infarkt ekonomik e politik, u provua se ishte dhe mbetet thjesht preteksti dhe mjeti për të arritur pushtet politik dhe ekonomik të pakufizuar. Nën parullat dhe thirrjet antikomuniste i vunë zjarrin Shqipërisë në vitet ’90, zaptuan, dogjën e shkatërruan shumicën e pronës së përbashkët të shqiptarëve, sulmuan me dhunë dhe pushtuan institucionet qendrore shtetërore, dogjën komisariate policie dhe shpërndanë armët në vitin 1997 në shërbim të luftës imagjinare Veri-Jug, manipuluan e dhunuan procese zgjedhore, vranë njerëz për të marrë pushtetin por edhe për ta mbajtur atë.

 42. Duke marrë shkas nga hetimet që SPAK ka nisur ndaj ish-kryeministrin Sali Berisha ai tha se:

  “Imuniteti nuk mbron deputetin, por punën e parlamentit. Deklaratat për politizim e SPAK janë absurde, duhet ta mbrojmë, jo ta sulmojmë” tha Krichbaum.

  Ai tha se nuk ka takuar Sali Berishën pasi është nën akuza mjaft të rënda: “Eshtë edhe Non Grata në SHBA”.

 43. Sali Berishën në vitin 1997, viti kur revoltat masive popullore e rrëzuan nga pushteti.

  Në videon që zgjat rreth 5 min ai shfaqet në Lushnje përballë një grushti mbështetësish i rrethuar nga civilë të shumtë të armatosur.

  Pasi mban një fjalim të çartur që nuk dëgjohet nga krismat e shumta vërdallë, ikën pasi situata bëhet e pakontrollueshme.Mbas sekeustros nga spak salihut po iken pasuria dhe me padite ne france e gjermani,si e ke vjedhur kete pasuri keshtu do te ike o salih

 44. 30 vite më parë Berisha komandonte prokurorinë dhe gjykatat. Në krye të procesit-farsë që Berisha kishte porositur, ishte një prokuror i ri, Genc Gjokutaj, që sot është avokati mbrojtës i Berishës, duke konfirmuar në këtë mënyrë lidhjet e tyre të vjetra. Sot Genc Gjokutaj proteston duke pretenduar qe GJKKO nuk respekton të drejtat e mbrojtjes të klientit të tij të shquar, ish-kryeministri Sali Berisha. Dhe sigurisht harron që 30 vite më parë ishte ai nga ana tjetër e bankës që nuk mbronte të drejtën e të akuzuarit të tij të shquar, Fatos Nanos, një tjetër ish kryeministër.

 45. “Juristët janë ndarë në dy kategori. Disa e konsiderojnë kufizim të lirisë ndalimin e daljes nga vendi. Vetë parlamentarët kanë lëshuar sovranitet dhe kanë lejuar gjykatat të veprojnë ndaj tyre përveç tre gjërave, arresti me burg, në shtëpi, kontrollin personal dhe të banesës. Një prokuror nuk i bën dot këto pa leje nga parlamenti.

 46. “Në 2021 në Gjermani ka pasur hetim për transaksione që kryente Jamarbëri dhe atje është ndezur “drita e kuqe” sepse Jamarbër Maltezi i ka kaluar të bijës 320 mijë euro në llogari bankare dhe institucionet i kanë kërkuar llogari. Vlera e investimit që u deklarua nga vajza ishte problemi. Ajo tha 55 milion euro. Pyetja gjermane iahte ku i keni gjetur 55 milion euro kur keni vetëm një kredi prej 1 milion euro?”

 47. “Po e mban mend si mbyllet filmi, ky i vrau djemtë, ata djemtë e Markos i vranë këtij gruan, i përdhunuan dhe vajzën. Në fund mbetën të dy tek për tek dhe qëllojnë njëri tjetrin në atë hamamin e Stambollit. Dhe këtij Sorosit(Liam Neeson) i mbaruan fishekët, mirëpo Berisha(i moshuari shqiptar) nuk e numëroi, kurse Sorosi po ia numëronte Berishës, pam, pam pam, harxhoi 7 dhe i doli ky, me pistoletën në dorë, mirëpo Berisha nuk e dinte që dhe ky nuk kishte fishekë.

  Edhe ky i doli dhe i thotë, po ta fal jetën dhe i lë pistoletën e tij pa fishekë dhe ikën kthehet me kurriz. Berisha, merr pistoletën dhe si i pabesë e qëllon nga mbrapa, pra Berisha pas 2013 u kthye sërish në politikë. Ky i kthehet mbas 2013 me SPAK-un dhe i thotë gjithmonë i pabesë ke qënë”, thotë Cako.

 48. Gjithë bota normale ka njohur revolucione demokratike, revolucione popullore, revolucione shoqërore, revolucione socialiste, revolucione trendafilash apo tulipanësh, kurse Shqipëria shpik “revolucionin personal” të bajraktarit, të beut, të agait, të feudalit, të padrinos, të don…tribusë.

  Shpikja idiote shqiptare e “revolucionit personal”, ku për pordhët e bajraktarit një skotë opingalëpirësish të prijsit janë gati të hedhin në erë ligjet, organet e drejtësisë dhe vetë shtetin

 49. Rama urdhëroi të shkelen rregullat e Kuvendit dhe të përjashtuarit të mos rrinë te dera, por të futen brenda dhe të hipin mbi karrige.

  Duke qenë se “Revolucioni” nuk tremb më askënd përveç vetvetes, Rama si mjeshtër i gallatës dhe i humorit që është, e shuan atë me pështymë.

  1. filluan debatet: “Jo si ta largojmë profesorin, pedagogun e lëndës kryesore të psikiatrisë?”

   Ilir Gjylbegu, obstetër gjinekolog, i thotë:

   “Më falni unë kam një vërejtje. Po mirë kush do ta kurojë Berishën po e çuam Ulvi Vehbiun në Elbasan?”

   Nuk e kishte me shaka, e kishte me të vërtetë sepse ai e dinte që Berisha ishte pacient i Ulvi Vehbiut”, u shpreh zoti Reso.

 50. Si funksionon “logjika” e Shkullakut, milititantit dhe kapterrit me besnik te familjes non-grata:

  Ramsi me dakon jane hajduta, ndersa familja famkeqe non-grata nuk ka vjedhur gje, ata jane te virgjer.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *