• |
ide | kryesore

Video/ U shemb përtokë nga infarkti: Bas Dost rianimohet në fushë nga ndërhyrja e mjekëve

-Instant, Sport, Video
DostMomente frike në minutat e fundit të AZ Alkmaar-NEC Nijmegen në Eredivisie. Sulmuesi i miqve Bas Dost u rrëzua në mesfushë pas një infarkti. Stafi mjekësor ndërhyri menjëherë për të ringjallur lojtarin në një stadium që papritur ra në heshtje. Skena u mbulua nga mburoja njerëzore e ngritur nga shokët e skuadrës dhe kundërshtarët.

Lojtari – siç u komunikua edhe nga AZ Alkmaar në mediat sociale – rifitoi vetëdijen, duke përshëndetur publikun ndërsa u largua me barelë mes duartrokitjeve. “Jam mirë”, deklaroi ai pak më pas në rrjetet sociale.

“Ndihma që mora në fushë ishte fantastike, tani jam në spital dhe ndihem mirë. Faleminderit për mbështetjen”, tha sulmuesi në kanalet sociale të NEC Nijmegen. Kanë mbërritur menjëherë qindra komente nën postimin e bërë. Tifozët i bënë urimet më të mira sulmuesit shtatlartë Dost, duke marrë frymë të lehtësuar pas frikës së madhe që i kaploi.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *