• |
ide | kryesore

“Po ndajnë buxhetin, siç ndanë bakllavanë”, Salianji ndez tymuese në kuvend

Arkiva, Lajme, Të funditNdërkohë që seanca parlamentare vazhdoi pa karrige, mazhoranca ka miratuar ligjet që ishin parashikuar në rendin e ditës. Deputetët kanë qëndruar në këmbë sepse nuk kishin karrige e bashkë me ta janë solidarizuar edhe ministrat që kanë votuar me 73 vota pro të gjitha projektligjet. Ndërkohë në foltoren e kuvendit ka qëndruar Ervin Salianji që ka ndezur disa tymuese.

“Po ndajnë Shqipërinë, siç ndani bakllavanë” tha Salianji duke iu referuar ëmbëlsirës që hanin një ditë më parë anëtarët e Komisionit të Ekonomisë para se të nisnin diskutimet për buxhetin.5 Comments

 1. Milici fashiste _ thote Brace konia.
  Imagjinoni cfare mentaliteti kane.
  Per cfare i doni komisionet hetimore _ thote Xhafaj.

  Ne kemi pushtetin dhe juve, opozites, nuk u leme asgje.

  Keta jane.

 2. “Kush është ai që do të gjejë pak zam (ngjitës) që t’ua hedhim atyre karrigeve ne, që po të ulen të ngelin aty””, dëgjohet të thotë Berisha.

 3. Ta lyejne me pak sherbet gishtin e mesit POPULLI DHE TA LEPIJNE POR. NJE. VIT !!NA. QAN QIN QAN ZEMRA PER POPULLIN THOTE BRACE ISH HAJDUT XHEPASH TANI. HAJDUT BUXHETI ! thotë:

  BAKLLAVAJA. U NDA MESIN DERI NE RREZE. FAMILJA EDI LINDA DHE XHILLARI PERFITOJNE MBI 7 MILIARD 10 PERQIND I BUXHEPIT SKUADRA JASHTE BURGUT NDAJNE PO AQ !! PER POPULLIN. G. I. SH. T. I. N. E. M. E. S. I. T.

 4. Kjo paçavure që shohim që dhe buxheti i shtetit do ndahet so thela bakllava s’është gjë tjetër ajo që Amerikanët majtistë bënë. Të mbajnë një diktator dhe të shkatërrojnë opozitën dhe si rrjedhojë pluralizmin e shtetin ligjor. Atë që 1919 e bënë dikur Amerikanët e vërtetë tani të tjerë si ta po e shkatërrojnë vendin tonë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *