• |
ide | kryesore

Stuhia e shiut, bllokohet autostrada Tiranë-Durrës

Arkiva, Lajme, Të funditMoti i keq ka përfshirë thuajse të gjithë vendin. Një stuhi e fortë me shi dhe erë ka përfshirë autostradën Tiranë-Durrës.

Në këtë aks raportohet se disa pika të saj dhe rruga dytësore janë përmbytur. Duke marrë shkas nga situata e vështirë, është bllokuar qarkullimi në autostradën Tiranë-Durrës.

Sipas Meteoalb, në Shqipëri ka do të bjerë deri në 95 mm shi, pasi vendi është prekur nga stuhia ‘Ciaran’.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *