• |
ide | kryesore

Reshje të dendura shiu, bllokohet një familje në fshatin Raboshtë në Lezhë

Lajme, Të funditNiveli i ujit në Lezhë si pasojë e reshjeve të dendura gjatë natës ka bllokuar një familje në fshatin Rraboshtë, njësia administrative Kallmet, bashkia Lezhë.

Strukturat e bashkisë Lezhë si dhe Kryetari i Njësisë Administrative janë njoftuar për rastin dhe në vendngjarje po shkojnë strukturat e emergjencat civile të bashkisë Lezhë, me mjet për zhbllokimin e kanalit.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *