• |
ide | kryesore

Arnold Schwarzenegger paditet pas aksidentit

Paparazzi, SliderArnold Schwarzenegger thuhet se është paditur pasi dyshohet se ka goditur një biçiklist me makinën e tij në West Los Angeles në shkurt, sipas TMZ.

Burimet thonë se gruaja, e quajtur Joanne Flickinger, po ngiste një biçikletë dhe u fut në korsinë e Schwarzenegger, duke shkaktuar aksident.

Shifrat e zbatimit të ligjit thanë për TMZ se Flickinger bëri një kthesë majtas përpara ish-guvernatorit të Kalifornisë përpara se ai  të kishte një shans për të goditur frenat e tij.

Flickinger, i cili përmendet në padinë e re, thuhet se u dërgua me nxitim në dhomën e urgjencës  dhe tani pretendon se fajin e ka aktori i “Terminator”.

Sipas dokumenteve, ajo thotë se ai po ngiste “me shpejtësi. Flickinger gjithashtu pretendon se përplasja i shkaktoi lëndime të rënda.

Në atë kohë u raportua se dr0ga dhe alk00li nuk dyshohej se kishin luajtur rol në aksident. Gjithashtu u raportua se aktori i “Twins” nuk po ngiste fare shpejt dhe se ishte bashkëpunues me oficerët në vendngjarje.

Pas aksidentit, aktori vendosi biçikletën e Flickinger-it në pjesën e pasme të makinës së së tij dhe e çoi atë në një dyqan për riparime.

Ky nuk është i vetmi aksident trafiku në të cilin ylli është përfshirë në vitet e fundit. Në janar 2022, Arnold  u përfshi në një aksident me shumë makina në Brentwood, Kaliforni./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *