• |
ide | kryesore

Bektashi del nga SPAK, nuk jep asnjë koment për gazetarët

Lajme, Të funditFatmir Bektashi, biznesmeni i njohur si ortaku i dhëndrit të ish-Kryeministrit Sali Berisha ka përfunduar paraditen e sotme qëndrimin në SPAK, ku kërkohej për të zbatuar masën “Detyrim Paraqitje.

Bektashi është ndaluar pas qëndrimit të tij në ambientet e Prokurorisë së Posacme nga gazetarët për të dhënë një deklaratë lidhur me paraqitjen e tij. Biznesmeni ka shkaktuar të qeshura për gazetarët duke qenë se pas çdo pyetje që i drejtohej ai tundtte kokën dhe nuk kthente përgjigje.

Gazetarët i bën pyetje të njëpasnjëshme për t’i marrë një përgjigje, por biznesmeni është dukur të qëndroj disa minuta para tyre krejt i heshtur.8 Comments

 1. Qartesisht ne depresion. Gjynaf, se eshte i vetmi qe ka punuar.

  Keta te tjeret o kane qene kryminstra o dhendra kryeministrash.

  Ndersa betonit mbi koke Bektashi i ka ndejt.

  1. Po si te gjithe Jorgo,
   Kryministra kane qene e jane.
   Te tjeret punojne e keta rrembejne e nuk ngopen.
   Se histori degjojme te gjithe.
   Fshat I vogel ky i yni.

   1. Njerezit e punes fatkeqesisht jane te detyruar te bejne pakt me djallin nese duan te bejne biznes ne Shqiperi.

    1. Ka disa lloj biznesmenesh.

     Nje pjese te lidhur me qeverine qe punojne per vete e per te babeziturit e qeverise.

     Nje pjese qe bejne biznes vec me mundin e tyre.

     Punon tjetri nga mengjesit ne darke, vijne me radhe gjobavenesit e administrates te marrin pjesen.

     Po buzesilikonet e partise neper rrethe ku do i gjejne parete te paguajne qejfet.

     I bie ” Biznes ne Kohen e Koleres”.

 2. Nuk ka asnjë depresion. Hesht ndoshta është manipuluar nga Aspaku që ndoshta i bëjnë presion të shesë Malltezin e si rrjedhim të godasin Berishën!! Dihen metodat komuniste të sigurimit të shtetit diktatorial.

 3. Ai eshte ne super depresion. Sepse eshte i kapur nga te dyja palet.

  Nese nuk nuk bashkepunon me drejtesine e ha.

  Nese bashkepunon, e ha prape.

  Mos harro qe ka edhe familje.

  Ai ka vepruar sy mbyllur me garancine qe i ka dhene familja Berisha.

  Duket qarte nga sa eshte zbuluar ne kompjuterin e noteres.

  Bektashi eshte totalisht i perdorur.

 4. para burgosjes së tij, opozita në Tiranë dhe opozita në Prishtinë e sulmuan kaq ashpër, kaq fort dhe rrëmujshëm, sa që askush nuk do e kishte besuar se këto akuza vinin nga figura poliike shqiptare.

  Berisha dukej sikur kishte lexuar rrjesht për rrjesht raportin e Dick Martyt, ndoshta edhe në të njëjtën kohë apo para tij. Akuzat për vrasjen e militantëve të LDK-së u bënë aq hapur, sa kishte ndodhur vetëm në faqet e shtypit beogradas. Bile atij ultra nacionalist.Burre civil u paraqit,kurse buri i forte prej letre salih karaxhicin ben te fortin si Llaxorja e lagjes ku banon

  1. Per Bekteshin e ke, mo?

   E kemi marr vesh qe Berisha eshte tradhetar e serb. Edhe perrallen ne Karaxhiçin po e besojme.

   Po mundet na gjeni ndonje tradhetar tjeter.

   Sa per rifreskim personazhesh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *