• |
ide | kryesore

Veprimi i Mbretit Charles ndaj Harry dhe Meghan

ArkivaMegjithëse Mbreti Charles III është vendosur të festojë ditëlindjen e tij të 75-të, Princi Harry dhe Meghan Markle ka të ngjarë të mos marrin pjesë.

Festa do të jetë në Clarence House dhe do të përfshijë miqtë dhe familjen më të ngushtë të Mbretit. Raportet sugjerojnë se Harry dhe Meghan nuk do të jenë në listën e të ftuarve . Megjithatë, ka raporte se cili mund të jetë shkaku i mospërfilljes familjare dhe kush është fajtori i vërtetë.

Fillimisht, u pretendua nga Sunday Times se Harry ishte i ftuar në ngjarje, por zgjodhi ta refuzonte ftesën. Tani, raportet sugjerojnë se çiftit thjesht nuk iu kërkua kurrë të vinte në radhë të parë.

Një zëdhënës i Harry dhe Meghan tha për Daily Mail: “Nuk ka pasur asnjë kontakt në lidhje me një ftesë për ditëlindjen e ardhshme të Madhërisë së Tij. Është zhgënjyese që Sunday Times e ka raportuar keq këtë histori.”

Në fakt, një burim madje zbuloi për publikimin se Harry dhe Meghan nuk u njoftuan kurrë për festën e ditëlindjes. Sipas tyre, dyshja e kanë marrë vesh përmes raportimeve të mediave. Insajderi gjithashtu vuri në dukje se mungesa e komunikimit ishte një anomali pasi, në mënyrë tipike, ata të paktën do të përfshiheshin në plane, pavarësisht përçarjes së tyre me familjen.

Burimi tha: “Në këtë rast, ata nuk janë dhe kjo është në rregull. Unë jam i sigurt se Duka do të gjejë një mënyrë për të kontaktuar privatisht për t’i uruar Madhërisë së Tij një ditëlindje të lumtur siç ka bërë gjithmonë.”/Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *