• |
ide | kryesore

Rihanna shfaqet në publik pas padisë ndaj ASAP Rocky

Paparazzi, SliderRihanna dhe A$AP Rocky u panë publik për herë të parë mes sfidave ligjore të reperit.

Ata u fotografuan duke dalë në Los Angeles veçmas të enjten mbrëma, një ditë pasi reperi u paraqit në gjykatë për akuzat e sulmit, sipas fotove të siguruara nga Daily Mail.

Themeluesja e Fenty Beauty u pa duke biseduar me miqtë pa të dashurin e saj në një klub privat vetëm për anëtarët në San Vicente Bungalows në West Hollywood.

Reperi – emri i vërtetë i të cilit është Rakim Mayers – u pa gjithashtu i vetëm  teksa u fotografua duke ecur në rrugë.

Rocky u akuzua për dy akuza të sulmit me a*më zjarri që vijnë nga një incident i 6 nëntorit 2021, ku ai dyshohet se i drejtoi një pistoletë gjysmë automatike ish-mikut dhe paditësit të tij A$AP Relli, emri i vërtetë i të cilit është Terell Ephron, dhe qëlloi disa herë pas një “diskutimi të nxehtë” në Hollywood, Kaliforni.

Gjatë seancës së tij të gjyqit penal të mërkurën, gjykata tregoi një video survejimi, pa zë, të incidentit të supozuar, i cili dukej se tregonte Rocky-n duke ecur drejt Rellit dhe duke e shtyrë atë.

Pamjet e mbikqyrjes më pas treguan se ata debatuan në cep të Selma Avenue dhe Vista Del Mar Avenue në Hollywood përpara se të përfundonte me një anëtar të grupit duke u larguar me shpejtësi pasi supozohej se u shkrep a*ma.

Në dritën e asaj që ndodhi, Relli ngriti një padi civile për sulm dhe shqetësim emocional kundër reperit “A$AP Forever” më 10 gusht 2022. Ai po kërkon më shumë se 25,000 dollarë dëmshpërblim të përgjithshëm, para shtesë për të mbuluar faturat mjekësore dhe dëmshpërblimet ndëshkuese në një shumë të pacaktuar në gjykatën civile./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *