• |
ide | kryesore

Alarm për bombë, evakuohet një shkollë në Londër

Lajme, Të funditNjë shkollë në Londër është detyruar të evakuohet pasi ka marrë një kërcënim me bombë. Policia këtë mëngjes mbërriti në shkollën e mesme The Oaks Park në Carshalton dhe i tha stafit dhe studentëve të largoheshin. Prindërve iu dërgua një letër që shpjegonte situatën, shkruajnë mediat vendase.

Aty shkruhej: “I dashur prind/kujdestar. Po ju shkruaj për t’ju informuar në lidhje me një incident në shkollë sot. Sot herët në mëngjes, shkolla mori një kërcënim me bombë mashtrimi. Ne vepruam menjëherë dhe kontaktuam policinë, e cila këshilloi që të evakuonim stafin dhe nxënësit nga ndërtesa e shkollës. Policia mbërriti menjëherë dhe kreu një kontroll në ambientet e shkollës. Në këtë pikë ata këshilluan gjithashtu që nxënësit të dërgoheshin në shtëpi.”

Kujtojmë se në datën 10 nëntor u raportua për kërcenim me bombë në shkollën Roi Baudouin në Schaerbeek dhe në Leopold Park prapa Parlamentit Europian, në Bruksel.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *