• |
ide | kryesore

Sean “Diddy” Combs akuzohet për ab*zim se*sual

Paparazzi, SliderIsh e dashura e Sean “Diddy” Combs, këngëtarja R&B Cassie Ventura, ka ngritur një padi që përmban akuza grafike dhe shqetësuese kundër reperit, duke përfshirë një pretendim se ai e përdh*noi atë në vitin 2018 afër fundit të marrëdhënies së tyre.

Sipas dokumenteve ligjore të marra nga ET, Cassie pretendon se kontrolli i Diddy-t mbi të përfshinte që ai ta prezantonte  “me një mënyrë jetese të abuuzimit të tepërt me alk00l dhe substanca dhe i kërkoi asaj të siguronte receta të paligjshme për të kënaqur varësitë e tij”. Midis numrit të akuzave të bëra në padinë prej 35 faqesh të paraqitur të enjten në Gjykatën Federale të Manhatanit, përfshihen pretendimet se Diddy shpesh e godiste me grushte, e rrihte, shkelmonte  duke rezultuar në mavijosje,  sy të zinj dhe gjakderdhje.

Këngëtarja e R&Be gjithashtu pretendon se Diddy do ta detyronte atë të përfshihej në akte se*suale me punonjës se*si.”

Cassie, e cila dikur ishte në labelin e Diddy’s Bad Boy Records, doli publike me lidhjen e saj me reperin në vitin 2012, megjithëse ata ishin të lidhur në mënyrë romantike që në vitin 2007. Në vitin 2008, ata bashkëpunuan në këngën e tij, “Swagga Like Puff”. dhe në vitin 2009, ata punuan së bashku në këngën e saj, “Must Be Love”. Ata u ndanë në tetor 2018.

Por pak para ndarjes së tyre, ajo pretendon në dokumentet e gjykatës se Diddy hyri me forcë në shtëpinë e saj “dhe e përdh*noi atë ndërsa ajo i thoshte vazhdimisht “jo” dhe u përpoq ta largonte atë”.

Në një deklaratë për ET, Ventura shtoi: “Pas vitesh në heshtje dhe errësirë, më në fund jam gati të tregoj historinë time dhe të flas në emër timin dhe të grave të tjera që përballen me dh*në dhe ab*zim në marrëdhëniet e tyre. “/Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *