• |
ide | kryesore

Sean Diddy Combs nën hetim pas akuzave të ish partneres

Paparazzi, SliderSean “Diddy” Combs raportohet se është subjekt i një hetimi të fshehtë penal të NYPD mes akuzave të ish-të dashurës së tij Cassie për përdh*nim dhe ab*zim fizik.

TMZ raportoi të enjten se ekziston një rast aktiv me emrin “Sean Combs” që është “bllokuar” për shkak të natyrës së tij të ndjeshme.

Është e paqartë nëse Cassie, e cila ngriti padinë e saj për bombë kundër reperit po atë ditë, bëri ankesën e pretenduar penale.  Kur u pyetën për rastin e supozuar të hapur, NYPD nuk dha detaje, por  tha se ata i marrin “rastet e sulmeve se*suale jashtëzakonisht seriozisht”.

Deklarata e tyre vazhdoi, “NYPD … nxit këdo që ka qenë viktimë të paraqesë një raport policie në mënyrë që ne të mund të kryejmë një hetim gjithëpërfshirës dhe të ofrojmë mbështetje dhe shërbime për të mbijetuarit.”

Që kur Cassie u paraqit në Gjykatën Federale të Qarkut në Manhattan, Diddy ka kufizuar komentet në Instagramin e tij dhe “me forcë” i ka mohuar akuzat e saj përmes avokatit të tij.

Ben Brafman e quajti padinë e Cassie një proces gjyqësor “të pabazë dhe të egër” “që synon të njollosë reputacionin e z. Combs dhe të kërkojë një pagesë”.

Avokati pohoi: “Për 6 muajt e fundit, z. Combs i është nënshtruar kërkesës së vazhdueshme të zonjës Ventura prej 30 milionë dollarësh, nën kërcënimin e shkrimit të një libri të dëmshëm për marrëdhënien e tyre, i cili u refuzua pa mëdyshje si shantazh i hapur”./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *