• |
ide | kryesore

Jim Carrey refuzon rikthimin në vazhdimin e “The Grinch”

Paparazzi, SliderJim Carrey nuk ka në plan të rikthehet për një tjetër film “Grinch”.

Pavarësisht një raportimi nga Giant Freaking Robot se aktori 61-vjeçar do të kthehej në “Universal Pictures për “The Grinch 2”, një përfaqësues i aktorit konfirmoi se thashethemet ishin të rreme.

“Jim nuk do të përsërisë rolin e tij si Grinch në një vazhdim të “The Grinch”,” tha përfaqësuesi i Carrey për People.

Aktori  i “Ace Ventura: Pet Detective” mori rolin e personazhit të gjelbër në adaptimin filmik të vitit 2000 të librit të Dr. Seuss të vitit 1957 me regji të Ron Howard me titull “Si Grinch vodhi Krishtlindjet”. Në film luajtën edhe aktorët Taylor Momsen, Jeffrey Tambor, Christine Baranski, Molly Shannon dhe Anthony Hopkins.

“How the Grinch Stole Christmas” do të bëhej një nga sukseset më të mëdha të Carrey dhe Howard në arkat e brendshme dhe globale deri më sot. Sipas Forbes, ai do të shkonte në 260 milionë dollarë bruto në vend dhe 345 milionë dollarë në mbarë botën.

Pavarësisht suksesit të filmit, Carrey nuk ka gjasa të kthehet në ekranin e madh për ndonjë projekt.Ylli njoftoi në vitin 2022 se do të tërhiqet nga aktrimi pasi u bë një nga aktorët komikë më të njohur në Hollywood./Lapsi.al

 

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *