• |
ide | kryesore

Leonardo DiCaprio flet për karrierën e tij në Hollywood

Paparazzi, SliderLeonardo DiCaprio ka zbuluar se nuk ka në plan të largohet nga Hollywood së shpejti.

Duke diskutuar karrierën e tij të gjatë të aktrimit në një intervistë për Good Morning America, Leo rrëfeu se kishte një qëllim për të arritur para se të mbushte 50 vjeç vitin e ardhshëm. “E dini çfarë? Vetëm një film më shumë. Një film më shumë, “i tha ai prezantuesit Chris Connelly.

Dyshja reflektuan në takimin e tyre të parë më herët në intervistë, me Chris duke bërë shaka se sa shpejt kishte kaluar koha. “Ju jeni 49 vjeç. Si dreqin ndodhi kjo?” ai qeshi.

“Nuk e kam idenë,” u përgjigj Leonardo, duke shtuar: “Ne po flisnim për intervistën tonë të parë, që mund të ketë qenë 30 vjet më parë.”

Leos iu bashkua kolegia e tij nga Killers of the Flower Moon, Lily Gladstone për intervistën, vetëm disa ditë pasi ai lavdëroi aktoren në Variety’s Power of Women edhe javën e kaluar.

Ai zbuloi se Lily, e cila luan rolin e gruas së tij në dramën epike historike të Martin Scorsese, ishte në prag të heqjes dorë nga aktrimi kur ajo mori rolin në Killers of the Flower Moon, dhe ai u qetësua që kishte ndryshuar mendje.

“Që një aktore me një talent kaq të thellë ka gjetur një rrugë të gjatë dhe të vështirë për të marrë këtë njohje, flet për padrejtësinë që ekziston ende në industrinë tonë sot. Shpresoj  që po hyjmë në një epokë të re në të cilën aktorët si Lily, të cilët mishërojnë këtë autenticitet dhe të vërtetë të pamohueshme në tregimin e tyre, do të jenë në qendër të skenës. Sepse Lily nuk është vetëm një aktore, ajo është gjithashtu një aktiviste”, tha DiCaprio në fjalimin e tij pasionant./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *