• |
ide | kryesore

Provohet shorti për “Euro 2024”/ Shikoni me kë i ra Shqipërisë

Arkiva, Lajme, Të fundit
shortiTifozët do të duhet të presin deri në 2 dhjetor kur në Hamburg të Gjermanisë do të hidhet shorti për të mësuar ndarjen e grupeve të evropianit të vitit të ardhshëm. Siç dihet, do të jenë 4 vazo ku në të parën janë ekipet më të forta dhe në të katërtën ato që konsiderohen si më të dobëtat. Shqipëria ndodhet në vazon e dytë.

Gazeta britanike The Sun është bërë e paduruar dhe ka provuar të hedhë vetë goglat duke bërë një parashikim. Kështu Shqipëria do të kishte një grup mjaft interesant me rivalë të grupit: Spanjën, Sllovakinë dhe Serbinë.

Më poshtë mund të gjeni shortin e plotë të simuluar:

Grupi A: Gjermani, Danimarkë, Çeki, Play-off A
Grupi B: Spanjë, Shqipëri, Sllovaki, Serbi
Grupi C: Francë, Rumani, Slloveni, Play-off C
Grupi D: Angli, Turqi, Skoci, Itali
Grupi E: Belgjikë, Hungari, Kroaci, Zvicër
Grupi F: Portugali, Austri, Holandë, Play-off B

Saaaasd

LEXO EDHE: Shqipëria në një grup me Francën, Holandën e Italinë: makthi i teknikut Sylvinho para shortit

/LAPSI.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *