• |
ide | kryesore

Tiffany Haddish reagon pas arrestimit të saj

Paparazzi, SliderDisa orë pasi ajo u arrestua, Tiffany Haddish trajtoi incidentin gjatë një komedie të vendosur të premten në Laugh Factory në Long Beach, Kaliforni.

Sipas audios të siguruar nga TMZ, një anëtar i audiencës e pyeti aktoren për arrestimin e saj. Ajo dyshohet se u gjet në gjumë në timon ndërsa motori i makinës ishte ende në punë.

“Çfarë ndodhi mbrëmë?” Haddish përsëriti ndërsa turma brohoriste. “Më thoni ju,” vazhdoi ajo. “Unë nuk e di.” Aktorja e “Haunted Mansion” tha me shaka se lutjet e saj për të qenë me një burrë me uniformë me siguri kishin marrë përgjigje.

“Iu luta Zotit që të më dërgonte një burrë me punë”, tha ajo me shaka, “mundësisht me uniformë”. “Perëndia iu përgjigj lutjeve të mia,” shtoi aktorja.

Kjo nuk është hera e parë që Tiffany ka probleme me ligjin. Në janar 2022, ajo u arrestua në Gjeorgji me dyshimin se po drejtonte mjetin nën ndikim. Policia u thirr për një shofere që ishte në rrugë dhe po flinte në atë moment. Autoritetet besuan se ajo po pinte para se të ngiste makinën dhe u dërgua në burg. Ajo u lirua më vonë po atë ditë me një garanci prej 1666 dollarësh.

Menjëherë pas arrestimit të saj, aktorja trajtoi incidentin në “The Tonight Show Starring Jimmy Fallon”.

“Mund ta them këtë, Jimmy… Unë i jam lutur Zotit të më dërgojë një burrë të ri. Një burrë të mirë, “tha ajo. “Dhe Zoti më dërgoi katër … me uniformë. Dhe tani kam një avokat vërtet të shkëlqyeshëm dhe ne do ta zgjidhim atë. Duhet t’i bëj pak më mirë kërkesat e mia Zotit!”/Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *